PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل این مشکل چیه 2 بار هست واسه سایت وردپرسیم اتفاق میافته

siroos
May 17th, 2013, 17:51
با سلام
دوبار هست سایتم خراب میشه و این ارور میاد رو تمام صفحات سایتم که وردپرس هم هست :

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 78 bytes) in /home/****/public_html/****.ir/wp-includes/pomo/mo.php on line 219

بار قبل تیکت دادم درست کردن پشتیبانی هاستم و نمیدونم چیکار کرده بودن رو یه سایت دیگه مال منم خراب شده بود
الان 2 روز نبودم اومدم میبینم باز این ارور اومده و سایتم خرابه تیکت زدن ایندفعه گفتن افزونه های اضافی رو غیرفعال کن و اون فایل mo.php واسه چیه ! همه افزونه هام ضروری هست رو یه هاست دیگه یه سایتم سه برابر این افزونه فعال کردم این مشکل پیش نیومد این اخطار ار کجا پیدا میشه سایتم خراب میشه؟
و برای حل مشکل و اینکه دوباره پیش نیاد باید چکار کرد؟

shivahost
May 17th, 2013, 17:53
میزان memory_limit که هاست شما در php.ini برای شما اختصاص داده است کم است و احتمالا نمی خواهند آن را افزایش دهند و شاید مجبور باشید هاست خود را تغییر دهید.

siroos
May 17th, 2013, 18:02
میزان memory_limit که هاست شما در php.ini برای شما اختصاص داده است کم است و احتمالا نمی خواهند آن را افزایش دهند و شاید مجبور باشید هاست خود را تغییر دهید.

ممنون فعلا که خود هاستمم باز نمیشه و نمیشه از طریق تیکت پیگیر باشم !
بازدیدم تو 12 روز اول این ماه میلادی بین 4.5k تا 5k بوده و مشکلی نداشته اینطور چرا از 13 تا 15 ام که به زور به 500 تا رسیده بازدیدم این مشکل پیش اومده یعنی اون مموری رو تو اون 12 روز تموم کردم؟ دوهفته پیش پهنای باند اضافه خریدم چرا اینو زیاد نکردن واسم !؟

shivahost
May 17th, 2013, 18:16
این memory_limit چیزی نیست که تمام کنید. هر درخواست اجرای php میزانی رم استفاده می کند که ظاهرا در هاست شما 32 مگ هست و سایت شما با توجه به افزونه ها نیاز به مقدار بیشتری دارد. مثلا این گزینه در هاست پربازدید ما 384 مگ هست!

siroos
May 17th, 2013, 18:42
این memory_limit چیزی نیست که تمام کنید. هر درخواست اجرای php میزانی رم استفاده می کند که ظاهرا در هاست شما 32 مگ هست و سایت شما با توجه به افزونه ها نیاز به مقدار بیشتری دارد. مثلا این گزینه در هاست پربازدید ما 384 مگ هست!

یعنی هاستم برای من اون مقدار کم رو اختصاص داده یا کلاً محدودیت داشته سرورش و نمیتونه افزایش بده؟
درخواست بدم اضافه میتونن بکنن یا بفکر هاست دیگه باشم !

shivahost
May 17th, 2013, 18:45
یعنی هاستم برای من اون مقدار کم رو اختصاص داده یا کلاً محدودیت داشته سرورش و نمیتونه افزایش بده؟
درخواست بدم اضافه میتونن بکنن یا بفکر هاست دیگه باشم !

می توانند افزایش بدهند، با هزینه یا بدون هزینه.

اگر نتوانستند باید تغییر هاست بدهید.

siroos
May 17th, 2013, 22:03
هاستم میگه memory_limit پلنم 512Mهست !
میگه pomo/mo.php رو غیرفعال کنم !
این که فایل خود وردپرس هست پاکش کنم مشکلی پیش نمیاد باز؟
باید مشکل از جایی دیگه باشه

compiler
May 17th, 2013, 22:59
اگر 512 باشه که ارور نمیده شما تو پیام خطایی که گذاشتید صبحت از 330 مگابایته تقریبا که کم میاره

siroos
May 17th, 2013, 23:05
اگر 512 باشه که ارور نمیده شما تو پیام خطایی که گذاشتید صبحت از 330 مگابایته تقریبا که کم میاره

برام 1 گیگش هم کردن باز مشکل پابرجاست !

babelirani
May 17th, 2013, 23:27
با سلام

کاش بعضی از دوستان وقتی چیزی اطلاع نداشتن حرفی نمیزدن تا این دوستمون هم دچار مشکل نشه

دوست عزیز این اررو مربوط به خود وردپرس هستش و مشکل فایل اصلی وردپرس هستش

فایل wp-config.php ادیت کرده خطی این مشخصات هستش define('WP_MEMORY_LIMIT', '32M'); مقدار 32 رو ببرید بالاتر مطمئنن مشکلتون رفع خواهد شد

موفق باشید

siroos
May 17th, 2013, 23:57
با سلام

کاش بعضی از دوستان وقتی چیزی اطلاع نداشتن حرفی نمیزدن تا این دوستمون هم دچار مشکل نشه

دوست عزیز این اررو مربوط به خود وردپرس هستش و مشکل فایل اصلی وردپرس هستش

فایل wp-config.php ادیت کرده خطی این مشخصات هستش define('wp_memory_limit', '32m'); مقدار 32 رو ببرید بالاتر مطمئنن مشکلتون رفع خواهد شد

موفق باشید

ممنونم از شما ولی خطی بنام wp_memory_limit در فایل کانفیگ موجود نیست×!

shivahost
May 18th, 2013, 00:30
این memory limit به سه روش می تونه تعریف بشه:

1- در php.ini سرور یا هاست شما که می گید براتون گذاشتند 1 گیگ

2- در فایل htaccess هم چک کنید

3- در فایل wp-config دوست خیلی با اطلاعمون فرمودند و البته شما آن را نداشتید.

شما یک phpinfo از هاستت بگیر ببین memory_limit چند هست!؟

babelirani
May 18th, 2013, 00:50
ممنونم از شما ولی خطی بنام wp_memory_limit در فایل کانفیگ موجود نیست×!
خودتون رو define('WP_MEMORY_LIMIT', '32M'); به فایل کانفیگ اضافه کنید خودتون و 32 رو بالا ببرید

این memory limit به سه روش می تونه تعریف بشه:

1- در php.ini سرور یا هاست شما که می گید براتون گذاشتند 1 گیگ

2- در فایل htaccess هم چک کنید

3- در فایل wp-config دوست خیلی با اطلاعمون فرمودند و البته شما آن را نداشتید.

شما یک phpinfo از هاستت بگیر ببین memory_limit چند هست!؟

سلام

بنده به شما توهین نکردم فقط گفتم وقتی چیزی رو اطلاع ندارید بهتر نظر ندیم دیگه شما چرا تیکه میندازید بنده اطلاع ندارم

shivahost
May 18th, 2013, 01:11
خودتون رو define('WP_MEMORY_LIMIT', '32M'); به فایل کانفیگ اضافه کنید خودتون و 32 رو بالا ببرید

سلام

بنده به شما توهین نکردم فقط گفتم وقتی چیزی رو اطلاع ندارید بهتر نظر ندیم دیگه شما چرا تیکه میندازید بنده اطلاع ندارم

چرا اطلاع نداریم! این شما هستید که اطلاع ندارید به صورت دیفالت چنین خطی در کانفیگ وردپرس وجود ندارد و مشاهده هم کردید که برای ایشان هم نداشت!

خب حالا ایشون باید از کد زیر در wp-config.php استفاده کند:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

این در حالی است که memory limit در فایل php.ini از 64 کمتر نباشد چون اگر کمتر باشد server error خواهد شد.

babelirani
May 18th, 2013, 01:20
چرا اطلاع نداریم! این شما هستید که اطلاع ندارید به صورت دیفالت چنین خطی در کانفیگ وردپرس وجود ندارد و مشاهده هم کردید که برای ایشان هم نداشت!

دوست عزیز در خط کانفیگ دیفالت وردپرس این گزینه در نسخه های جدید حذف شده و بنده اطلاعات دقیق نداشتم بله اینو قبول میکنن حالا دلیل حفظ چی هستش بنده خبر ندارم ولی با اضافه کردن این خط کاملا" مشکل حل میشه

ولی در مورد اطلاع شما ببنید شما مطئنن در مورد هاستینگ از بنده خیلی بیشتر بلدید و بنده هیچ حرفی در این مورد نمیزنم ولی در بعضی موارد هستش که شما هم اطلاعات درستی نداره حالا کسی از شما انتقاد میکنه دیگه چرا بهتون بر میخوره

shivahost
May 18th, 2013, 01:29
دوست عزیز در خط کانفیگ دیفالت وردپرس این گزینه در نسخه های جدید حذف شده و بنده اطلاعات دقیق نداشتم بله اینو قبول میکنن حالا دلیل حفظ چی هستش بنده خبر ندارم ولی با اضافه کردن این خط کاملا" مشکل حل میشه

ولی در مورد اطلاع شما ببنید شما مطئنن در مورد هاستینگ از بنده خیلی بیشتر بلدید و بنده هیچ حرفی در این مورد نمیزنم ولی در بعضی موارد هستش که شما هم اطلاعات درستی نداره حالا کسی از شما انتقاد میکنه دیگه چرا بهتون بر میخوره

من معذرت می خوام اگر سوء تفاهمی شده!

اکثر هاستینگ ها memory_limit را روی 32 می گذارند و اجازه استفاده از php.ini کاربر را هم نمی دهند. بنابراین اولین کار این هست که مدیر سرور این مقدار را افزایش دهد و اگر افزایش ندهند هرچه هم در wp-config افزایش دهید سایت پیام خطا خواهد داد. بعد از افزایش در php.ini نوبت به wp-config است که اگر خطا پا برجا فرمایش شما صحیح است.

babelirani
May 18th, 2013, 01:35
من معذرت می خوام اگر سوء تفاهمی شده!

اکثر هاستینگ ها memory_limit را روی 32 می گذارند و اجازه استفاده از php.ini کاربر را هم نمی دهند. بنابراین اولین کار این هست که مدیر سرور این مقدار را افزایش دهد و اگر افزایش ندهند هرچه هم در wp-config افزایش دهید سایت پیام خطا خواهد داد. بعد از افزایش در php.ini نوبت به wp-config است که اگر خطا پا برجا فرمایش شما صحیح است.

بنده هم عذرخواهی میکنم

ولی فقط یه نکته میگم البته ببخشید بنده در حدی نیستم به شما آموزش بدم ولی میگم شاید به دردتوت خورد
این باگ در وردپرس متاسفانه به هیچ وجه رفع نشده و نیمدونم چرا نمیشه
WP_MEMORY_LIMIT وردپرس حتی اگه مدیر سرور php.ini رو روی 32 مگ هم گذاشته باشه در 99% موارد با قرار دادن اون خطدر فایل کانفیگ مشکل حل میشه مگر اینکه میزان استفاده از مموری خیلی بالا باشه حالا دقیقا" مشکل از کجای وردپرس هستش معلومه ولی چرا این باگ رفع نمیشه نامعلوم

i-whost
May 18th, 2013, 01:38
برای ایشون اختصاصی 1 گیگ قرار دادشده بود! فکر کنم تا فردا افر دوستان هم اینجا دیده می شد

از کد define('WP_MEMORY_LIMIT', 'M'); استفاده کردیم مشکلشان برطرف شد :|

shivahost
May 18th, 2013, 01:38
بنده هم عذرخواهی میکنم

ولی فقط یه نکته میگم البته ببخشید بنده در حدی نیستم به شما آموزش بدم ولی میگم شاید به دردتوت خورد
این باگ در وردپرس متاسفانه به هیچ وجه رفع نشده و نیمدونم چرا نمیشه
WP_MEMORY_LIMIT وردپرس حتی اگه مدیر سرور php.ini رو روی 32 مگ هم گذاشته باشه در 99% موارد با قرار دادن اون خطدر فایل کانفیگ مشکل حل میشه مگر اینکه میزان استفاده از مموری خیلی بالا باشه حالا دقیقا" مشکل از کجای وردپرس هستش معلومه ولی چرا این باگ رفع نمیشه نامعلوم

فکر نمی کنم، شما در php.ini سرور آن را 32 بگذارید و در wp-config آن را 128 بگذارید ببینید چه می شود و نتیجه را هم به ما بگویید. ما تجربه کردیم و server error نمایش داده می شد.

البته یک چیزی هم هست! مدیر سرور اگر اجازه استفاده از php.ini به کاربر بدهد حرف شما درست است و کار بر می تواند در هاست خود فایل php.ini هم بسازد و خیلی کارها بکند.

babelirani
May 18th, 2013, 01:44
فکر نمی کنم، شما در php.ini سرور آن را 32 بگذارید و در wp-config آن را 128 بگذارید ببینید چه می شود و نتیجه را هم به ما بگویید. ما تجربه کردیم و server error نمایش داده می شد.

البته یک چیزی هم هست! مدیر سرور اگر اجازه استفاده از php.ini به کاربر بدهد حرف شما درست است و کار بر می تواند در هاست خود فایل php.ini هم بسازد و خیلی کارها بکند.

متاسفانه یا خوشبختانه ما این کارو انجام دادیم بازم بدون مشکل سایت بالا اومد

ولی بازم تاکید میکنم این در حالیه که وردپرس خیلی فشار نیاره مثلا" از افزونه های امارگیر استفاده نکنه چون اون موقع دیگه خیلی استفاده میکنه دوست عزیز حتی خیلی بیشتر از 300-400 مگ

shivahost
May 18th, 2013, 01:46
متسافانه یا خوشبختانه ما این کارو انجام دادیم بازم بدون مشکل سایت بالا اومد

ولی بازم تاکید میکنم این در حالیه که وردپرس خیلی فشار نیاره مثلا" از افزونه های امارگیر استفاده نکنه چون اون موقع دیگه خیلی استفاده میکنه دوست عزیز حتی خیلی بیشتر از 300-400 مگ

خب حتما شما php.ini را محدود به سرور نکردید و کاربر می تواند در هاست خودش php.ini بسازد و هر چه می خواهد تنظیم کند! درسته؟

babelirani
May 18th, 2013, 02:08
خب حتما شما php.ini را محدود به سرور نکردید و کاربر می تواند در هاست خودش php.ini بسازد و هر چه می خواهد تنظیم کند! درسته؟

خیر php.ini هم روی 32 مگ محدود شده بود و کاربر هم که خودمون بودیم نمیتونست تنظیم کنه دقیقا" با همین ارور مواجه شدیم اون خط که بهتون دادم رو ویرایش کردیم سایت بدون مشکل بالا اومد و بعد از 4 ماه که امار بازدید رفت بالا و تعداد افزونه های ما هم زیاد بود مجبور شدیم php.ini رو بالا ببریم

syncronet
May 18th, 2013, 02:15
خیر php.ini هم روی 32 مگ محدود شده بود و کاربر هم که خودمون بودیم نمیتونست تنظیم کنه دقیقا" با همین ارور مواجه شدیم اون خط که بهتون دادم رو ویرایش کردیم سایت بدون مشکل بالا اومد و بعد از 4 ماه که امار بازدید رفت بالا و تعداد افزونه های ما هم زیاد بود مجبور شدیم php.ini رو بالا ببریم

رده تغییر پذیری memory_limit از نوع PHP_INI_ALL هست بنابراین در صورتیکه تابع ini_set غیر فعال نشده باشه تغییر این آپشن از طریق تابع ini_set در داخل خود اسکرپیتهای php‌ هم امکانپذیر هست و نظر شما صحیح هست.

PHP: Where a configuration setting may be set - Manual (http://php.net/manual/en/configuration.changes.modes.php)