PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محدود کردن bw برای هر سرور مجازی

ariacloud
July 20th, 2012, 16:49
ضمن عرض سلام خدمت اساتید
سوالی که برای بنده پیش اومده این هست که ایا امکان محدود کردن پهنای باند مصرفی برای کاربران سرور مجازی از طریق مجازی ساز vmware exsi 5 وجود دارد یا خیر ؟

با تشکر فراوان

MagicVps.Com
July 20th, 2012, 17:19
بستگی داره سیستم برچه اساسی باشه اگر براساس روتر باشه که براحتی میشه نمونش دیتا سنتر هتزنر که بر اساس روتر هست

توی دیگر دیتا سنترها تا حدودی میشه از توی تنطمیات محدود کرد که البته فقط سرعت اپلود محدود میکنه ولی کنترلی روی سرعت دانلود نمیشه داشت

ariacloud
July 20th, 2012, 17:33
ببینید من منظورم به محدود کردن سرعت دانلود و آپلود نبود ، منظورم این هست که هر کسی یه مقداری بتونه مصرف بکنه از پهنای باند !

taghi.karimi
July 20th, 2012, 18:07
ببینید من منظورم به محدود کردن سرعت دانلود و آپلود نبود ، منظورم این هست که هر کسی یه مقداری بتونه مصرف بکنه از پهنای باند !

خیر این مورد رو خود vmware نمیتواند انجام دهد.
شما باید از نرم افزار های مانیتورینگ استفاده کنید و در زمان استفاده بیش از حد آن را ساس کنید!
نرم افزار هایی زیادی در این رابطه موجودهست مانند : PRTG & CACTI...

MagicVps.Com
July 20th, 2012, 19:06

خیر این مورد رو خود vmware نمیتواند انجام دهد.
شما باید از نرم افزار های مانیتورینگ استفاده کنید و در زمان استفاده بیش از حد آن را ساس کنید!
نرم افزار هایی زیادی در این رابطه موجودهست مانند : PRTG & CACTI...

PRTG Network Monitor v9.1.5.1899 (http://www.webhostingtalk.ir/f66/47958)

ariacloud
July 20th, 2012, 22:25
خیلی لطف کردید
اگر آموزش تنظیم کردنش با سرور رو فقط اگر کسی بتونه قرار بده ( البته به زبان پارسی ) ممنون می شم

ariacloud
July 20th, 2012, 23:23
دوستان خیلی ممنون واسه معرفی این برنامه
ولی فک نمی کنم کسی که سطح زبان انگلیسیش متوسط باشه و آشنایی کامل با برنامه داشته باشه بتونه باهاش کار کنه
اگر راهنمایی بفرمائید ممنون می شم
با تشکر

taghi.karimi
July 20th, 2012, 23:38
آموزشهای راه اندازی آن تقریبا داخل انجمن هست!
جستجو بفرمائید!

ariacloud
July 21st, 2012, 11:40
آموزشهای راه اندازی آن تقریبا داخل انجمن هست!
جستجو بفرمائید!

جستجو هم فرمودیم :)
دوست عزیز ، اگر بنا بر جستجو کردن بود مطمئن باشید بنده تاپیک جدید ایجاد نمی کردم !!
فقط تنها چیزی که دستگیرم شد ظاهراً در ویندوز سرور 2003 باید snmp رو فعال کرد تا بشه برنامه مربوطه رو وصل و استفاده کرد !

حالا دوستان من راجع به نصب و نحوه اتصالش سوال دارم و نیاز به یک آموزش ساده و کاربردی ، آموزش خود سایت رو هم دیدم ، کسی از اساتید منبعی ، مقاله ای در این رابطه ارائه بدن عالی می شه

با تشکر

rpserver
July 21st, 2012, 11:48
جستجو هم فرمودیم :)
دوست عزیز ، اگر بنا بر جستجو کردن بود مطمئن باشید بنده تاپیک جدید ایجاد نمی کردم !!
فقط تنها چیزی که دستگیرم شد ظاهراً در ویندوز سرور 2003 باید snmp رو فعال کرد تا بشه برنامه مربوطه رو وصل و استفاده کرد !

حالا دوستان من راجع به نصب و نحوه اتصالش سوال دارم و نیاز به یک آموزش ساده و کاربردی ، آموزش خود سایت رو هم دیدم ، کسی از اساتید منبعی ، مقاله ای در این رابطه ارائه بدن عالی می شه

با تشکر

سلام . لطفا نوع مجازی ساز خود . نوع روتر مورد استفاده . دیتاسنتر و سرویس دهنده خود را بطور کامل معرفی کنید تا بدون نیاز به گوگل کردن جواب قطعی و کامل را برایتان بنویسم

ariacloud
July 21st, 2012, 12:10
سلام . لطفا نوع مجازی ساز خود . نوع روتر مورد استفاده . دیتاسنتر و سرویس دهنده خود را بطور کامل معرفی کنید تا بدون نیاز به گوگل کردن جواب قطعی و کامل را برایتان بنویسم

با سلام
مجازی ساز : vmware exsi 5.0
نوع روتر : دقیقاً منظورتون رو متوجه نشدم !
دیتاسنتر و سرویس دهنده : XLHOST

rpserver
July 21st, 2012, 14:24
با سلام
مجازی ساز : vmware exsi 5.0
نوع روتر : دقیقاً منظورتون رو متوجه نشدم !
دیتاسنتر و سرویس دهنده : XLHOST

براتون پ . خ شد .

ariacloud
July 22nd, 2012, 00:44
دوستان ظاهراً xlhost یک مقدار تو این زمینه مشکل ساز هست
ممنون می شم دوستانی که با این دیتاسنتر کار می کنند یه راهنمایی بفرمایند تا علاوه بر بنده دیگران هم بتونن استفاده بکنن

با تشکر

dreamdata
July 22nd, 2012, 00:51
دوستان ظاهراً xlhost یک مقدار تو این زمینه مشکل ساز هست
ممنون می شم دوستانی که با این دیتاسنتر کار می کنند یه راهنمایی بفرمایند تا علاوه بر بنده دیگران هم بتونن استفاده بکنن

با تشکر

یعنی چی عزیز - ما الان snmp داریم از PRTG هم داریم چکش میکنیم - هیچ مشکلی هم نداره. اصلا این به دیتاسنتر ربطی نداره !

rpserver
July 22nd, 2012, 00:54
یعنی چی عزیز - ما الان snmp داریم از PRTG هم داریم چکش میکنیم - هیچ مشکلی هم نداره. اصلا این به دیتاسنتر ربطی نداره !

سلام . یعنی شما برای تک تک وی پی اس هایی که ارائه دادید snmp تنظیم کردید ؟

MagicVps.Com
July 22nd, 2012, 01:00
سلام . یعنی شما برای تک تک وی پی اس هایی که ارائه دادید snmp تنظیم کردید ؟

100% باری همه و کلا برای هر کدوم از ویپیاسها که قرار هست مانتیورباشه باید snmp اکتیو شده باشه وگرنه چطوری میخواد به ptrg وصل بشه و مانتیور بشه

rpserver
July 22nd, 2012, 01:05
100% باری همه و کلا برای هر کدوم از ویپیاسها که قرار هست مانتیورباشه باید snmp اکتیو شده باشه وگرنه چطوری میخواد به ptrg وصل بشه و مانتیور بشه

فکر میکنم یک مقدار غیر معقول باشه برای هر وی پی اس SNMP فعال کنیم . مخصوصا بعضی وی پی اس ها که میکروتیک هستند ، به مشکل بر میخورند . با فعال سازی SNMP عملا queue ها برای تمامی آدرس ها قابل دسترسی میشه و هر کسی میتونه مانتیور کنه . البته اگر آی پی رو محدود کنید یه حرفی هست .
اما در کل ، خب ممکن هست مشتری بزنه و SNMP رو غیر فعال کنه . بنظرم استفاده از SNMP اینجا زیاد معقول نیست .

dreamdata
July 22nd, 2012, 01:07
البته اگر آی پی رو محدود کنید یه حرفی هست .

معلومه همین کارو میکنند !
خوب غیر فعال کنه - شما هم ساسپندش کن! اگر ایشون نیاز داره سرویستون رو شما هم نیاز دارید مانیتور کنید و حق شماست ! وقتی در عمل هنوز راه ساده و رایگانی براش نیست چیکار میشه کرد ؟ اگر راهی هست دوستان بفرمایند.

rpserver
July 22nd, 2012, 01:09
معلومه همین کارو میکنند !
خوب غیر فعال کنه - شما هم ساسپندش کن! وقتی در عمل هنوز راه ساده و رایگانی براش نیست چیکار میشه کرد ؟ اگر راهی هست دوستان بفرمایند.

برخورد درستی نیست که ساسپند کنیم .
من حقیقتا تاحالا اینطوری نشدم . یعنی هرجا کار کردم روتر داشتیم . والا فرصت پیش بیاد یا یکی از دوستان مجازی سازشو بده ما تست کنیم اگر بشه روتر بسازیم مثل بقیه جاها عمل کنیم . یعنی روتر بسازیم و گیت وی وی پی اس هارو روتر قرار بدیم . با روتر میشه به راحتی عملیات گراف گیری ، محدودیت پورت و ... رو انجام داد

dreamdata
July 22nd, 2012, 02:38
ساسپند رو مزاح کردم اما در کل میشه رفت توی اکانتش یا نهایتا بهش گفت اینو غیر فعال نکنه - بله درسته . اگر روتر تعریف نشه راهش همونه که عرض کردم ( رایگانش )

wanener
July 22nd, 2012, 03:39
دوستان عزیز اگر به امکانات ESX اشنایی داشته باشند می دونند که انجام هر کاری از طریق ESX امکان پذیره مخصوصا در نسخه 5 که API بسیار خوبی داره

صرفا جهت نمونه شما در TAB PErformance تمامی اطلاعات مربوط به منابع سرور مجازی رو در اختیار دارید
حالا اگر به Vcenter نیز متصل شده باشه که بصورت کامل Log j تمام این اطلاعات وجود داره ............

حالا میمونه این که شما به عنوان یک متخصص امور سرور امکان بهره برداری از این اطلاعات از طریق API رو دارید یا خیر

نرم افزارهای مانیتورینگ بسیار زیادی در این راستا وجود داره که تقریبا کامل ترین اونها Cacti است به خاطر اوپن سورس بودن و ماژولار بودنش

rpserver
July 22nd, 2012, 05:21
دوستان عزیز اگر به امکانات ESX اشنایی داشته باشند می دونند که انجام هر کاری از طریق ESX امکان پذیره مخصوصا در نسخه 5 که API بسیار خوبی داره

صرفا جهت نمونه شما در TAB PErformance تمامی اطلاعات مربوط به منابع سرور مجازی رو در اختیار دارید
حالا اگر به Vcenter نیز متصل شده باشه که بصورت کامل Log j تمام این اطلاعات وجود داره ............

حالا میمونه این که شما به عنوان یک متخصص امور سرور امکان بهره برداری از این اطلاعات از طریق API رو دارید یا خیر

نرم افزارهای مانیتورینگ بسیار زیادی در این راستا وجود داره که تقریبا کامل ترین اونها Cacti است به خاطر اوپن سورس بودن و ماژولار بودنش
دوست عزیز ، ما تقریبا دنبال مانیتورینگ نیستیم . دنبال محدود کردن پهنای باند در سرورهایی هستیم که بعضا روتر ندارند . از لحاظ مانیتورنیگ که مشکلی نیست . نهایتا نصب یک ککتای ، به همراه نصب چند تمپلیت برای سیستم عامل های مختلف هست .
موضوع این تاپیک مشخصا محدود کردن پهنای باند هست

ariacloud
July 22nd, 2012, 11:33
دوست عزیز ، ما تقریبا دنبال مانیتورینگ نیستیم . دنبال محدود کردن پهنای باند در سرورهایی هستیم که بعضا روتر ندارند . از لحاظ مانیتورنیگ که مشکلی نیست . نهایتا نصب یک ککتای ، به همراه نصب چند تمپلیت برای سیستم عامل های مختلف هست .
موضوع این تاپیک مشخصا محدود کردن پهنای باند هست

کاملاً درست می فرمائید ، هدف کلی ما محدود کردن پهنای باند برای هر کاربر به طور خاص هست
دوستان تو یکی از تاپیک ها این برنامه رو پیدا کردم :
VM Health Monitor Free Tool

البته همنطور که از اسمش پیداست برای مانیتور کردن هست ، فقط می خواستم بدونم کسی با این برنامه کار کرده یا خیر
با تشکر