PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پلیس فتا...به نفع وب مستر ها و یا به ضرر آن ها

vahidmom
February 7th, 2012, 14:49
سلام
گفتم اینجا بدم اگر جای مناسبی پیدا شد براش که مدیرها خودشون جا به جا کنند
دوستان من یه سوالی یه مدته ذهنمو مشغول کرده بود که گفتم بیام سوالمو اینجا مطرح کنم شاید به جواب سوالم برسم.

میخوام بدونم پلیس فتا همونجور که به حقوق خریدار رسیدگی میکنه به حقوق سرویس دهنده هم رسیدگی میکنه؟
به عنوان مثال
بیشتر شما در اینجا سرور اختصاصی ، سرور مجازی و هاستینگ و ... ارائه میدید
خوب فکر کنید یه مشتری دارید که ازتون خرید میکنه.حالا این مشتری از شما انتظار ارائه ساپورت و سرویس خوب رو داره
شما به هر نحوی هست سعی میکنید مشتری رو راضی نگه دارید.
این تا اینجای مسئله
حالا اینو همه میدونیم که مدیریت سرور مجازی و اختصاصی به نوعی با استفاده کننده هستش و اگر مشکلی از سمت سروی دهنده باشه که خوب ما باید حلش کنیم و اگر خراب کاری از سمت مشتری باشه خوب یا باید خودش درست کنه و یا با پرداخت هزینه سرویس دهنده درست کنه
حالا فکر کنید اینجا مشتری بیاد بگه وظیفه شماست و شما هم بگین نیست
از این به بعد مشتری با اسم پلیس فتا بیاد جلو و بخواد شما رو تهدید کنید و به قول خودش حق و حقوقش رو بگیره
به نظر شما پلیس فتا با اینگونه مسائل برخورد میکنه؟همونجور که همیشه سعی میکنه حق مشتری رو بگیره به فروشنده هم حق رو میده؟
روال کار به چه صورت هستش؟ یعنی بعد مراجعه مشتری به فتا اقدامات بعدی چطوری هستش؟
حالا برعکسش کنید اگر سرویس دهنده بخواهد از مشتری شکایت کنه چطور؟روال کار به چه صورته؟

خلاصه فکر کنم باید یه حق و حقوقی برای ما سرویس دهنده ها باشه چون ممکنه با این پلیس فتا مشتری ها بخوان از این موضوع به نفع خودشون استفاده کنند

دوستان هر کی اطلاعاتی داره خوشحال میشم بیان کنه چون مطمئنا این موضوع ممکنه یک بار تو ذهن همتون خطور کرده باشه

itjavani
February 7th, 2012, 14:56
اصلا هیچ ربطی به پلیس فتا نداره!
پلیس قاضی نیست ! مجری هست!
البته ما که تهش نفهمیدیم شرح وظایف این ها چیه ولی از روی عرف بخوایم صحبتی داشته باشیم پلیس قاضی نیست و اصلا قضاوت و محاکمه بر عهده وی نیست!

sodahost
February 7th, 2012, 14:56
سلام
در این مورد باید بگم که چند روز پیش از طرف پلیس فتا چند روز پیش یک فکس ارسال شد که درخواست ارسال اطلاعات مشتری از قبیل نام و نام خریدار و آدرس و تلفن و آدرس + شروع سرویس و اتمام سرویس و لوگ های افت تی پی و لاگین به سرور رو خواستن و در آخر هم طی تماس تلفنی خواستار این بودن تا فایل های بک آپ چند روز پیش رو برای آنها ارسال کنیم چون کاربر فایل ها رو از سایت حذف کرده بود .
ولی در کل باید همکاری کنی چون فردا برای خودت مشکل ساز میشه !!

vahidmom
February 7th, 2012, 15:01
اصلا هیچ ربطی به پلیس فتا نداره!
پلیس قاضی نیست ! مجری هست!
البته ما که تهش نفهمیدیم شرح وظایف این ها چیه ولی از روی عرف بخوایم صحبتی داشته باشیم پلیس قاضی نیست و اصلا قضاوت و محاکمه بر عهده وی نیست!

درسته
حق با شماست
خوب تشخیص اصلی تو دادسرا هستش
اما این وسط پلیس فتا نقشش چیه؟
راستش ما هم هنوط متوجه نشدیم
تو سایتشون که میرین فقط مینویسند فلان فروشنده این کارو کرد
یک بار نشد بنویسند فلان مشتری این کارو کرد

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

سلام
در این مورد باید بگم که چند روز پیش از طرف پلیس فتا چند روز پیش یک فکس ارسال شد که درخواست ارسال اطلاعات مشتری از قبیل نام و نام خریدار و آدرس و تلفن و آدرس + شروع سرویس و اتمام سرویس و لوگ های افت تی پی و لاگین به سرور رو خواستن و در آخر هم طی تماس تلفنی خواستار این بودن تا فایل های بک آپ چند روز پیش رو برای آنها ارسال کنیم چون کاربر فایل ها رو از سایت حذف کرده بود .

این ماجرا فرق داره
حتما کاربر خلافی کرده و خوب اونها دارند تحقیق میکنند رو مسئله
اما وقتی فکر کنید شما مقصر نباشید و تمام حق با شما باشه
ماجرا برعکس میشه

momfilm
February 7th, 2012, 15:32
دوست عزیز وقتی شما از کسی شکایت میکنید دادگاله پرونده را به کلانتری میفرسته تا در مورد اون تحقیق بشه
خوب حالا اگر این خطا در جهان مجازی صورت بگیره دادگاه اون را به جایی میفرسته که در مورد اون کارشناسی بشه و تحقیق و گزارش را به دادگاه بفرسته که این محل همان کلانتری جهان مجازی با اسم پلیس سایبری ایران یا همان پلیس فتا هست
حالا هر کسی میتونه شکایت کنه و وظیفه پلیس فتا فرستادن گزارش و تحقیق و بازپرسی از طرفین هست و تصمیم نهایی با قاضی پرونده هستش درست مانند پرونده های عادی
اما در هیچ جا نوشته نشده که مشتری یا فروشنده حق شکایت دارند ، بلکه هر کس شکایت کنه قانون موظف به بررسی و کارشناسی هست .
از اونجا که بیشتر شکایات را در ایران خریداران انجام میدن برای همین هست که در سایت هم این موارد بهش اشاره شده هستند .

itjavani
February 7th, 2012, 15:33
درسته
حق با شماست
خوب تشخیص اصلی تو دادسرا هستش
اما این وسط پلیس فتا نقشش چیه؟
راستش ما هم هنوط متوجه نشدیم
تو سایتشون که میرین فقط مینویسند فلان فروشنده این کارو کرد
یک بار نشد بنویسند فلان مشتری این کارو کرد

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

این ماجرا فرق داره
حتما کاربر خلافی کرده و خوب اونها دارند تحقیق میکنند رو مسئله
اما وقتی فکر کنید شما مقصر نباشید و تمام حق با شما باشه
ماجرا برعکس میشه

نگاه کنید شما از مشتری نمیتونید شکایت کنید مگر اینکه قرارداد رسمی داشته باشید و در آن مورد شکایت قید شده باشه!
اگر هم بخواید برای عملکرد خلافی از کاربری شکایت کنید با در دست داشتن لاگ ها به سازمان تنظیم مقررات باید مراجعه کنید!
در موارد ***ی و کلاهبرداری میتونید با در دست داشتن مدارک علاوه بر ایراد شکایت به پلیس فتا به سازمان تنظیم هم میتونید شکایت رو تسلیم کنید
در این مرحله پلیس فتا در شناسایی فرد و بدست آوردن مدارک و تمامی امور مورد نیاز رو برای شما در دنیای سایبری انجام میدهد
سپس به قوه قضاییه ارجاع میده!

vahidmom
February 7th, 2012, 15:37
خوب باید برای این موضوع یه فکری کرد
حالا فقط کافیه یه ثانیه این فکرو بکنید که مشتریهاتون به فکر این بیفتند که به نوعی پولشون رو پس بگیرند در حالی هم که هیچ راهی برای پس گرفتن ندارند
منظورم موقعیه که سرویس دهنده تموم سعیش رو میکنه که مشکلات رو حل کنه
و مشتری میخواد با زیر ابی رفتن پول زور ازتون بگیره
حالا فکرشو بکنید که هر روز یه مشتری این کارو بکنه
کار به کجاها میرسه !!!!!!!!
پس باید یه قانون و مقرراتی در این رابطه باشه

itjavani
February 7th, 2012, 15:40
خوب باید برای این موضوع یه فکری کرد
حالا فقط کافیه یه ثانیه این فکرو بکنید که مشتریهاتون به فکر این بیفتند که به نوعی پولشون رو پس بگیرند در حالی هم که هیچ راهی برای پس گرفتن ندارند
منظورم موقعیه که سرویس دهنده تموم سعیش رو میکنه که مشکلات رو حل کنه
و مشتری میخواد با زیر ابی رفتن پول زور ازتون بگیره
حالا فکرشو بکنید که هر روز یه مشتری این کارو بکنه
کار به کجاها میرسه !!!!!!!!
پس باید یه قانون و مقرراتی در این رابطه باشه

تمامی موارد در قوانین وب سایتتون باید قید بشه!
زمانی که کاربر قوانین وب سایت شما رو قبول میکنه (99درصد نمیخونند و تایید میکنند) یعنی تموم!حال این شما هستید که باید قوانین وبسایتتون رو خیلی تکمیل و جامع بنویسید که جای ایراد هرگونه شکایت و زیرآبی برای کاربر نزاره!

amirian
February 7th, 2012, 15:44
سلام

بدون حکم قضایی؟؟؟
بعید می دونم بدون حکم قضایی حق داشته باشن مدارک شخصی افراد رو درخواست کنن

vahidmom
February 7th, 2012, 15:49
تمامی موارد در قوانین وب سایتتون باید قید بشه!
زمانی که کاربر قوانین وب سایت شما رو قبول میکنه (99درصد نمیخونند و تایید میکنند) یعنی تموم!حال این شما هستید که باید قوانین وبسایتتون رو خیلی تکمیل و جامع بنویسید که جای ایراد هرگونه شکایت و زیرآبی برای کاربر نزاره!

خوب بر فرض که ما قوانین نوشتیم خیلی کامل
به نظر شما این قوانین تو ظرح شکایت مشتری تو دادگاه برای قاضی قابل قبوله؟
یعنی به عنوان مثال عرض میکنم
تو قوانین بنویسیم هر گونه توهین و فحاشی و به پرسنل شرکت و یا خود شرکت خلاق قوانین هستش و سرویس فرد بسته خواهد شد
و مشتری بیاد توهین کنه و ما هم سرویس رو ببندیم
وبه قاضی همه چی رو با مدرک نشون بدیم فکر میکنید قبول کنه
خود قوانینی هم که مینویسیم باید با قوانین خود کشور هم به نوعی همخونی داشته باشه
بهترین حالتش اینجا میشه که قاضی بگه ما اصلا به قاونین شما کاری نداریم و نخواهیم داشت :59::59:

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

بدون حکم قضایی؟؟؟
بعید می دونم بدون حکم قضایی حق داشته باشن مدارک شخصی افراد رو درخواست کنن

نمیخوام به کسی جسارتی بکنم
اما از اونجایی که خیلی ها برای اینکه از دردسر دور باشند و وقتشون هم هدر نره سعی میکنند بدون حکم هم همکاری لازم رو انجام بدند
تا جایی که من اطلاع دارم پلیس فتا ابتدا برای همکاری زودتر یه تماس میگیره
از اون به بعدش به طرف بستگی داره که بخواد همکاری تلفنی رو انجام بده یا نده
و اینکه حالا اون شخص واقعا ار فتا باشه خیلی مهمه !!!!

farbod_47
February 7th, 2012, 16:03
اینم یه شاخه از پلیسه مثله دایره مواد مخدر با سرقت یا جنایی و... فرقی نمیکنه اما تا کسی شکایت نکنه مشکلی نیست
در هر صورت شکایت شده شما هیستوری مکالمات نشون میدی که توافق چطور بود ! با پشتیبانی کامل یا هرچی و مشکل از کدم طرف
و از اونجایی ما قوانین محکی در این زمینه نداریم کار بجایی نمیره یکی فروشنده مثلاً شیراز و مشتری مشهد اینا کجا میرن دادگاه شیراز یا مشهد و خیلی چیزهای دیگه

itjavani
February 7th, 2012, 16:27
خوب بر فرض که ما قوانین نوشتیم خیلی کامل
به نظر شما این قوانین تو ظرح شکایت مشتری تو دادگاه برای قاضی قابل قبوله؟
یعنی به عنوان مثال عرض میکنم
تو قوانین بنویسیم هر گونه توهین و فحاشی و به پرسنل شرکت و یا خود شرکت خلاق قوانین هستش و سرویس فرد بسته خواهد شد
و مشتری بیاد توهین کنه و ما هم سرویس رو ببندیم
وبه قاضی همه چی رو با مدرک نشون بدیم فکر میکنید قبول کنه
خود قوانینی هم که مینویسیم باید با قوانین خود کشور هم به نوعی همخونی داشته باشه
بهترین حالتش اینجا میشه که قاضی بگه ما اصلا به قاونین شما کاری نداریم و نخواهیم داشت :59::59:[COLOR="Silver"]

اصلا این طور نیست زمانی که قوانین که در وب سایت لینک میشود قابل قبول کاربر در هنگام سفارش هست و اگر قوانین منطقی و درست تنظیم شده باشد مشکلی نیست
کاربر به شما فحاشی ، توهین و .... کرد سرویسش را تا تاریخ سررسیدش معلق نگه داشته و سپس سرویس وی را حذف نمایید.
به هر حال قاضی از شما مدرک میخواد
خب کاربر یا تیکت زده یا تلفن کرده یا حضوری بوده :دی
تیکت زده باشه که لاگ کاربر هست
تلفن هم باید ما سرویس دهنده های ایرانی مثل دیتاسنترها عمل کنیم و تمامی مکالمات را به مدت اگر اشتباه نکنم 45 روز ضبط شده و بایگانی شده داشته باشیم!
حضوری هم دیگه بحث میره به شاهد و ...
در کل فحاشی اگر ثابت بشه شما میتونید حتی از کاربر نیز شکایت کنید!

persiantools
February 7th, 2012, 16:33
من خودم از خود دولت شاکیم که وب سایت من رو بدون هیچ دلیلی ***** کرده . برم کجا شکایت کنم ؟!

amirian
February 7th, 2012, 17:40
من خودم از خود دولت شاکیم که وب سایت من رو بدون هیچ دلیلی ***** کرده . برم کجا شکایت کنم ؟!
به خود *****ینگ باید میل بزنید.... پاسخ میدن
دلیل رو میگن
رسیدگی به گزارشات و شکایات: filter@dci.ir

بنده مشکلی داشتم و حل کردن