PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد شکایت از وبسایت خرید و فروش کالا

mohsen987
December 21st, 2019, 15:43
سلام دوستان
از یه وبسایتی خرید کردم نظرم عوض شد و میخوام پسش بدم کالا اصلا باز نشده و دست هم نخورده فقط پاکت پستی باز شده و از تمام مراحل هم فیلمبرداری کردم ولی زنگ زدم گفتم میخوام پس بدم گفتن پس نمیگیریم
میخوام شکایت کنم نیاز به راهنمای شما دوستان دارم که اینا فکر نکنن بچه زرنگن و میتونن راحت کلاه بزارن سر مردم (قانون 37 تجارت الکترونیک)
مراحلی که باید انجام بدمو بگین
مثلا 1 کجا باید شکایت کرد
2 بعد کجا باید بعدش رفت
کسی تجرببه داره اصلا ؟

مبلغ حدود 1خوردی بوده

dlbar
December 21st, 2019, 15:46
سلام
مشکل چی بوده که میخواین پس بدین؟
کالا اشتباهی ارسال شده؟
کالا معیوبه؟

OMIDTU5
December 21st, 2019, 23:22
سلام
مشکل چی بوده که میخواین پس بدین؟
کالا اشتباهی ارسال شده؟
کالا معیوبه؟

مشکل هرچی باشه مشتری این حق رو داره کالا رو پس بده حتی اگه بازش کرده باشه و یا استفاده کرده باشه .
نمیدونم مشکل فروشنده ها با پس گرفتن کالا چیه ؟ وقتی تو ایران چیزی میخری و کالا رو پس نمیگیرن حس میکنی کلاه بزرگی سرت گذاشتن !
این طرز برخورد با مشتری رو فقط تو ایران میشه دید .

mohsen987
December 21st, 2019, 23:29
مشکل هرچی باشه مشتری این حق رو داره کالا رو پس بده حتی اگه بازش کرده باشه و یا استفاده کرده باشه .
نمیدونم مشکل فروشنده ها با پس گرفتن کالا چیه ؟ وقتی تو ایران چیزی میخری و کالا رو پس نمیگیرن حس میکنی کلاه بزرگی سرت گذاشتن !
اره یه همچین قانونی داریم ولی اینا که قانون براشون مهم نیست اینا فقط پول میشناسن و 100% ماده 37 قانون تجارت الکترونیک رو به طور اشکار نقض میکنن اگه پس نگیرن
فقط نمیدونم ایا ارزششو داره برم شکایت یا نه

kiavaco
December 21st, 2019, 23:43
شما چقدر برای این محصول خرج کردید؟

نهایت 500 تومان یا کمتر ؟

شما بخواید شکایت کنید مراحلی که من خدمتتتون میگم به این شکل هست 3 تا هزینه ازتون دادگاه فیش های جدا میگیره و ... نزدیک به 100 تا 200 تومن فقط روز شکایت پیاده میشید .

تازه اگر به ارزش کالا هنوز نرسه
گاها دادگاه به کارشناس ممکنه برسه که هزینه کارشناس جدا هست و ... اگر ارزش داره کمتر از محصول میشه خوب شکایت کنید اگر بیشتر از پول محصول میشه شکایت نکنید

زمان رسیدگی هم به شکایت ها از 4 ماه کمتر نیست ! در اخرم قاضی خسته هست مختومه میزنه پرونده رو !

miladgame
December 22nd, 2019, 00:19

حق!:)):)) کالا رو باز نمیکردی هم جایی پس نمیگرفت چه برسه به اینکه بازش کردی!

mohsen987
December 22nd, 2019, 00:20
شما چقدر برای این محصول خرج کردید؟

نهایت 500 تومان یا کمتر ؟

شما بخواید شکایت کنید مراحلی که من خدمتتتون میگم به این شکل هست 3 تا هزینه ازتون دادگاه فیش های جدا میگیره و ... نزدیک به 100 تا 200 تومن فقط روز شکایت پیاده میشید .

تازه اگر به ارزش کالا هنوز نرسه
گاها دادگاه به کارشناس ممکنه برسه که هزینه کارشناس جدا هست و ... اگر ارزش داره کمتر از محصول میشه خوب شکایت کنید اگر بیشتر از پول محصول میشه شکایت نکنید

زمان رسیدگی هم به شکایت ها از 4 ماه کمتر نیست ! در اخرم قاضی خسته هست مختومه میزنه پرونده رو !
کالا که یک و 800 بوده
اگر دادگاه رو ببرم اونا باید خسارت بدن ؟
همین که مجبورشون کنم که دو سه تومن پول وکیل بدن هم بد نیست

mohsen987
December 22nd, 2019, 01:57
حق!:)):)) کالا رو باز نمیکردی هم جایی پس نمیگرفت چه برسه به اینکه بازش کردی!
:-|:-|:-|:-|

enable
December 22nd, 2019, 02:38
فک میکنم اگه دادگاه بری و محکومشون بکنی تمامی هزینه هایی که کردی رو هم میتونی فاکتور بهشون بدی و بگیری. اگه اشتباه میگم دوستان بگن لطفا.

البته دوستمون کامل ماجرا رو تعریف نکرده. ممکنه داستان چیزه دیگه ای باشه وگرنه دلیل نمیشه فروشنده کالا که هیچ دخل و تصرفی توش نشده رو پس نگیره.

یه موقعی هست مشتری از ایسام یه ساعت مچی خیلی عتیقه و گرون رو میخره و بعد از دریافت کالا کارخانه داخلی ساعت رو عوض میکنه و میگه از کالا خوشم نیومده نمیخوامش. پس میفرستم. (فانون ایسام یه طوریه که تا چند روز بعد از تحویل کالا پول فروشنده رو نمیده تا خریدار اوکی رو بده)حالا بیا و ثابت کن کارخانه ساعت عوض شده. مگه ایسام قبول میکنه؟

deltamusic
December 22nd, 2019, 03:55
شما درست میگی طبق قانون تجارت الکترونیک ...
ولی ی لحظه خودمو گذاشتم جای فروشگاه،نمیشه که یکی خرید کنه بسته رو بگیره بعد بگه نمیخوام!چرا، اگه بسته درخواستی مشکل داشته باشه حقه مشتریه و فروشگاه باید قبول کنه.ولی نه اینکه بدون هیچ دلیلی بگه نمیخوام!!!!
اینطوری که سنگ روی سنگ بند نمیشه

dlbar
December 22nd, 2019, 11:19
متاسفانه شکایت شما نتیجه ای نمیده
شما کالا رو جهت استفاده سفارش دادین یا کنجکاوی یا هرچی باید یه دلیلی برای بازگشتش داشته باشید
تا دیروز میخواستم امروز نمیخوامش ، این دلیل کاملا رد میشه چرا که شما به کالایی با ارزش پولتون رسیدین (کالای درخواستی)

OMIDTU5
December 22nd, 2019, 12:34
شما درست میگی طبق قانون تجارت الکترونیک ...
ولی ی لحظه خودمو گذاشتم جای فروشگاه،نمیشه که یکی خرید کنه بسته رو بگیره بعد بگه نمیخوام!چرا، اگه بسته درخواستی مشکل داشته باشه حقه مشتریه و فروشگاه باید قبول کنه.ولی نه اینکه بدون هیچ دلیلی بگه نمیخوام!!!!
اینطوری که سنگ روی سنگ بند نمیشه

اتفاقا قانون این حق رو به مشتری داده که در هر شرایطی جنس رو پس بده ولی در مورد اجرای این قانون سخت گیری نشده و فروشنده ها پر رو شدن .
مشتری به هر دلیلی میتونه جنس رو پس بده و فروشنده وظیفشه بدون قید و شرط مبلغ رو برگشت بده .

kiavaco
December 22nd, 2019, 13:51
اتفاقا قانون این حق رو به مشتری داده که در هر شرایطی جنس رو پس بده ولی در مورد اجرای این قانون سخت گیری نشده و فروشنده ها پر رو شدن .
مشتری به هر دلیلی میتونه جنس رو پس بده و فروشنده وظیفشه بدون قید و شرط مبلغ رو برگشت بده .

ببینید به هر دلیلی نمیشه پس داد قانونی که نوشتن اصلا اشتباه درج کردن . شکایت هم بکنند توی دادگاه کارشناس سوالاتی که میپرسه رد میکنه

به طور مثال توی دیجی کالا زده اگر شما محصول رو از پلمپ باز نکرده باشید یا جعبش خراب نشده باشه برگشت پذیره ولی اگر جعبش خراب باشه به هیچ وجه پس نمیگیرن حالا شما بخوای از این شرکت شکایت بکنی بگی حق منه نه اینجا ایران هست و کسی به نتیجه نمیرسه این تصورات غلط هست .

اگر اینطوری باشه این قانون از فردا همه راه میوفتن محصول میخرن یه هفته استفاده میکنند میگن نمیخوایم پس بگیر نه اینطوری نمیشه هروقت بگه برگشت بگه چشم

یه سری قواعد داره