PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Mybb vs SMF

Arashdn
June 21st, 2010, 10:42
سلام
یه مقایسه ای میکنید ببینیم کدوم بهتر و ساده تر و پلاگیناش بیشتره؟
کدوم به وی بی شبیه تره؟
ممنون

hamed323
June 21st, 2010, 10:54
Comparison: MyBB vs PhpBB 3 vs Simple Machines 2.0RC3 vs vBulletin 4 | Forum Software Reviews (http://www.forum-software.org/forum-comparator/mybb-vs-phpbb3-vs-simple-machines-2-vs-vbulletin4)
رایگان میخوای phpbb
نسخه بعدیش تحت فریم ورک سیمفونی2 php ارائه میشه ...
از نظر مد ..هک..قالب ...هر چی فک کنی داره ..

HematYar
June 21st, 2010, 13:02
mybb بسیار شبیه به VB هست و اگر وقتی هم بخواهید به VB برید راحت میتونید انتقال بدید . بدون مشکل .

از نظر هک و قالب و ..... هم PHPBB و SMF خوب هستند . مدتی هم هست که چند تا تیم دارن روی mybb کار میکنن که خب نسبت به قبل خیلی بهتر شده از نظر هک و قالب و ...

سایت های پشتیبانی :

mybbiran.com
MyBBSupport.ir
mybbhelp.ir
mybbfarsi.ir

و smf

smflearn.com
yarantoos.com
persiansmf.ir
smfa.ir

GharbHost
June 21st, 2010, 13:08
mybb بسیار شبیه به VB هست و اگر وقتی هم بخواهید به VB برید راحت میتونید انتقال بدید . بدون مشکل .

از نظر هک و قالب و ..... هم PHPBB و SMF خوب هستند . مدتی هم هست که چند تا تیم دارن روی mybb کار میکنن که خب نسبت به قبل خیلی بهتر شده از نظر هک و قالب و ...

سایت های پشتیبانی :

mybbiran.com
MyBBSupport.ir
mybbhelp.ir
mybbfarsi.ir

و smf

smflearn.com
yarantoos.com
persiansmf.ir
smfa.ir

البته Persiansmf.IR فعلا خوابیده، بعدا میارمش بالا.

smfgroup.ir هم بهش اضافه کنید. با مدیریت سجاد یکی از بهترین مدیران و ساپورت کننده های SMF فارسی. که کارش خیلی عالیه
http://forum.smfgroup.ir/

سلام
یه مقایسه ای میکنید ببینیم کدوم بهتر و ساده تر و پلاگیناش بیشتره؟
کدوم به وی بی شبیه تره؟
ممنون

از نظر سادگی SMF عالیه. مدهای زیادی هم داره. فقط میتونم بگم My Live Is SMF . من با Mybb زیاد کار نکردم .
البته در مورد اینکه فرمودید کئوم یکی به VBulliten نزدیکتره. Mybb بعد از وبولیتن قرار میگیره. از نظر سئو اول وبولیتن ، بعد MyBB

موفق باشید

mr.he3am
June 21st, 2010, 13:10
mybbiran.com خوبه , مدیرش هم آدم خوبی هست مشکلی داشته باشی برات اوکی میکنه

Ali Reza
June 21st, 2010, 13:32
درود
بهترین انجمن ساز رایگان مای بی بی است.
کامل ترین سایت MyBB به زبان پارسی که سومین پشتیبانی محبوب MyBB در جهان هم هست:
mybbiran.com

m_dg_farari
June 21st, 2010, 13:34
در کل سئو اس ام اف خیلی بالاتر از مای بی بی هست.
حتی بعضی جاها اشاره شده که سئو اس ام اف بهتر از وی بی باشه!
پی اچ پی بی بی هم خیلی ساده هست. البته مد های خوبی داره ولی زیاد کامل نیست.
از نظر ظاهری مای بی بی چون به وی بی شبیهه بدک نیست.
در ضمن شاخصه ی دیگه ای که اس ام اف داره اینه که سایت های ساپورتش واقعا عالین!

Rapid
June 21st, 2010, 13:35
رو smf مد نميشه نصب كرد تو اپديت مشكل ميخوريد phpbb از همه بهتره mybb تيم هسته ضعيفي داره و امنيت پايين بالاترين امنيت رو smf داره ولي بايد ساده نگش داريد و قيد مد رو بزنيد

Sepahrad
June 21st, 2010, 13:49
باسلام
---------------
بنده هم SMF کار کردم و هم Mybb ! من خودم شخصا Mybb رو ترجیح میدم ! اینکه میگن امنیتش پایین هست من جای مطمئن نخوندم که این حرف رو بزنه و همش حرف رو هواس !!!! نمیدونم از کجا به این نتیجه رسیدند SMF هم بنده هک کردم و هم از طریق SMF هک شدم ! Mybb هم پلاگین های خیلی خوبی داره و هم قالب های خیلی خوب :) قالب خارجی تا دلتون بخواد داره فقط فارسیش کنید و استفاده کنید .
SMF برای انجمن های ساده هست و Mybb برای انجمن های پیشرفته که امکانات بیشتری میخواند .

این سایت رو بررسی کنید به موارد بی خودی توجه نکنید :)

http://www.forum-software.org/forum-comparator/mybb-vs-phpbb3-vs-simple-machines-2-vs-vbulletin4

موفق باشید :53:

GharbHost
June 21st, 2010, 14:16
باسلام
---------------
بنده هم SMF کار کردم و هم Mybb ! من خودم شخصا Mybb رو ترجیح میدم ! اینکه میگن امنیتش پایین هست من جای مطمئن نخوندم که این حرف رو بزنه و همش حرف رو هواس !!!! نمیدونم از کجا به این نتیجه رسیدند SMF هم بنده هک کردم و هم از طریق SMF هک شدم ! Mybb هم پلاگین های خیلی خوبی داره و هم قالب های خیلی خوب :) قالب خارجی تا دلتون بخواد داره فقط فارسیش کنید و استفاده کنید .
SMF برای انجمن های ساده هست و Mybb برای انجمن های پیشرفته که امکانات بیشتری میخواند .

این سایت رو بررسی کنید به موارد بی خودی توجه نکنید :)

Comparison: MyBB vs PhpBB 3 vs Simple Machines 2.0RC3 vs vBulletin 4 | Forum Software Reviews (http://www.forum-software.org/forum-comparator/mybb-vs-phpbb3-vs-simple-machines-2-vs-vbulletin4)

سایت های بزرگ که سیستم های اختصاصی هم دارند، همه شنیدن که بار ها هک شدند. با اینکه امنیتشون تخصصی چک میشه.

این معیار کلی نیست. موارد ایمنی نصب و نگهداری سایت و انجمن و پورتال حفظ بشه، مشکلی پیش نمیاد. مگر : شذّ و نَدَرَ

رو smf مد نميشه نصب كرد تو اپديت مشكل ميخوريد phpbb از همه بهتره mybb تيم هسته ضعيفي داره و امنيت پايين بالاترين امنيت رو smf داره ولي بايد ساده نگش داريد و قيد مد رو بزنيد

در مورد SMF کاملا اشتباست صحبتتون، SMF انقدر مود و قالب و بسته داره که من یکی توش گم شدم توی این چند سال :

مودهای SMF :
SMF Mod Site (http://custom.simplemachines.org/mods/)

قالب های SMF :
SMF Theme Site (http://custom.simplemachines.org/themes/)

بسته های آپگرید :
SMF Manual Upgrade Instructions (http://custom.simplemachines.org/upgrades/)

که با مراجعه به سایت های پشتیبان میتونید درخواست فارسی سازی بدید.

روی PersianSMF.IR انقدر مودهای مختلف نصب بود که میدید وبولیتن هم کنار میذاشتید.

موفق باشید.

Sepahrad
June 21st, 2010, 14:34
سایت های بزرگ که سیستم های اختصاصی هم دارند، همه شنیدن که بار ها هک شدند. با اینکه امنیتشون تخصصی چک میشه.

این معیار کلی نیست. موارد ایمنی نصب و نگهداری سایت و انجمن و پورتال حفظ بشه، مشکلی پیش نمیاد. مگر : شذّ و نَدَرَ[COLOR="Silver"]

باسلام
---------------
آرش جان اینطوری که من از صحبتتون برداشت کردم : شما گفتید سیستم اختصاصی پس منظورتون این سیستم ها نیست پس من اینطوری برداشت کردم شما در مورد امنیت کلی صحبت میکنید .

من فکر کنم منظورتون این هست که سیستم های اختصاصی هم هک میشند پس این ها هم میشند :)
باید در جواب هم بگم بله و هم نه ! اگر منظورتون این بود .
بله : سایت های خیلی گردن کلفت هم هک میشند این ها که چیزی نیست جلوشون و باید بگم هر سیستمی هک میشه و این اجنتاب ناپذیر هست :) این هک میتونه به چند شاخه تقسیم بشه دسترسی از طریق سرور که اصلا ربطی به CMS نداره و یا خود CMS !
ما ملاک رو رو یک سرور امن و مطمئن اگه بدونیم ( در حد خوب ) باید بگم توی امنیت آنچنان تفاوتی بین SMF و Mybb وجود نداره . من نمیدونم کدام منبع معتبری گفته که Mybb توی امنیت ضعیف هست که هر کی میاد به خاطر شایعات میگن امن نیست ! هردوشون هم امن هستند و هم غیر امن :)

و در جواب نه : من میام یه CMS اختصاصی مینویسم که مثلا خیلی هم وارد نیستم خوب 100 درصد این سیستم ها امن تر هستند البته شما فرمودید که روی امنیتشون زیاد کار میشه پس جواب اول مد نظر هست :)

در جواب یکی از دوستان که میگفت باید قید پلاگین SMF رو زد باید بگم اون سیستمی که امکانات که زیاد استفاده میشه رو خودش برای خودش مینویسه و در سیستم قرار میده خیلی بهتر هست تا اینکه پلاگین رو یکی دیگه نوشته باشه و براش قرار بده ! امیدوارم جواب رو گرفته باشید :) تیم بنویسه بهتره !

Rapid
June 21st, 2010, 18:19

این معیار کلی نیست. موارد ایمنی نصب و نگهداری سایت و انجمن و پورتال حفظ بشه، مشکلی پیش نمیاد. مگر : شذّ و نَدَرَ

در مورد SMF کاملا اشتباست صحبتتون، SMF انقدر مود و قالب و بسته داره که من یکی توش گم شدم توی این چند سال :

مودهای SMF :
SMF Mod Site (http://custom.simplemachines.org/mods/)

قالب های SMF :
SMF Theme Site (http://custom.simplemachines.org/themes/)

بسته های آپگرید :
SMF Manual Upgrade Instructions (http://custom.simplemachines.org/upgrades/)

که با مراجعه به سایت های پشتیبان میتونید درخواست فارسی سازی بدید.

روی PersianSMF.IR انقدر مودهای مختلف نصب بود که میدید وبولیتن هم کنار میذاشتید.

موفق باشید.

درپايين بودم امنيت كه شكي نيست حتي گاهي اوقات اينقدر كند بودن كه تيم هاي ترجمه خودشون پچ امنيتي ميدادن :))
-------------------
من ميگم نميشه استفاده كرد شما ميگي داره !! من مجبور شدم انجمن با 1گيگ ديتابيس رو به vb كانورت كنم

ديگه از ادمين بهترين انجمن پشتيبانش كه بالاتر نداريم دوست عزيز :

6- تجربه 4 ساله ما نشون میده که از هیچ مدی در اس ام اف نباید استفاده بشه ! همینطور هم که میبینید تا الان هیچ مدی نصب نشده !

منبع : نظر شما در مورد SMF To vBulletin (http://www.mambolearn.com/forum/index.php?PHPSESSID=4e4112908c91975fcc2acba04b2d91 d0&topic=22524.msg118335#msg118335)

GharbHost
June 21st, 2010, 19:00
درپايين بودم امنيت كه شكي نيست حتي گاهي اوقات اينقدر كند بودن كه تيم هاي ترجمه خودشون پچ امنيتي ميدادن :))
-------------------
من ميگم نميشه استفاده كرد شما ميگي داره !! من مجبور شدم انجمن با 1گيگ ديتابيس رو به vb كانورت كنم

ديگه از ادمين بهترين انجمن پشتيبانش كه بالاتر نداريم دوست عزيز :

منبع : نظر شما در مورد smf to vbulletin (http://www.mambolearn.com/forum/index.php?phpsessid=4e4112908c91975fcc2acba04b2d91 d0&topic=22524.msg118335#msg118335)

شما میگی نصب نشده من میگم پرشین اس ام اف رو که پشتیبان اس ام اف فارسی بود کرده بودیم نمایش مودهای مختلف.

در مورد مامبولرن هم ظاهرا شما خبر ندارید که یه ضد حال بد خوردند از سایت اصلی. پشتیبان رسمی بودن که سایت اصلی به خاطر تقلب و عوض کردن کپی رایت ها از پشتیبانی اصلی گذاشتشون کنار و فارسی سازشون هم از سایت برداشت. Ok ? (من به جای مامبولرن بودم SMF که سهله، کلا نت رو میذاشتم کنار) ...
این همه ادعای حفظ کپی رایت رو داشتند. ...

حرف شما اصلا درست نیست نه اینکه قبول نداشته باشم. چونکه سالهاست با اس ام اف کار میکنم و بنده از ساپورترهاش بودم.

در ضمن در مورد نصب نشدن مودها هم حرف هر کسی رو بی دلیل قبول نکنید.کسانی که حتی 1 مود هم نتونستند یا نخواستند نصب کنند و دلشون از جایی دیگه پوره میان این حرف رو میزنند. من تعجب میکنم که یه سایتی که یک سیستم رو پشتیبانی میکنه میاد این حرف غیرمنطقی رو میزنه، گفتند تجربه اونا نشون داده، بله تجربه ما هم چیز دیگه ای میگه. هرکسی اینجا یه حرفی داره.

اتفاقا یکی از سیستم هایی که کار کردن باهاش شیرینه و انسان لذت میبره SMF هست مخصوصا کسی که با مودها دست و پنجه نرم کنه میبینه که SMF زندگیه.

البته کسی عالی بودن vblulliten و mybb رو رد نمیکنه. همه این سیستم ها ، خوبن.

موفق باشید.

Rapid
June 21st, 2010, 19:13
شما میگی نصب نشده من میگم پرشین اس ام اف رو که پشتیبان اس ام اف فارسی بود کرده بودیم نمایش مودهای مختلف.

در مورد مامبولرن هم ظاهرا شما خبر ندارید که یه ضد حال بد خوردند از سایت اصلی. پشتیبان رسمی بودن که سایت اصلی به خاطر تقلب و عوض کردن کپی رایت ها از پشتیبانی اصلی گذاشتشون کنار و فارسی سازشون هم از سایت برداشت. Ok ? (من به جای مامبولرن بودم SMF که سهله، کلا نت رو میذاشتم کنار) ...

حرف شما اصلا درست نیست نه اینکه قبول نداشته باشم. چونکه سالهاست با اس ام اف کار میکنم و *** از ساپورترهاش بودم.

در ضمن در مورد نصب نشدن مودها هم حر کسی رو بی دلیل قبول نکنید.کسانی که حتی 1 مود هم نتونستند یا نخواستند نصب کنند و دلشون از جایی دیگه پوره میان این حرف رو میزنند. من متأسفم این نشانه غیرحرفه ای بودنه که ساپورتر یک سیستم بدون اینکه حرفش منطقی باشه در یک محل گفتگوی عمومی این حرف رو در مورد سیستم خودش بزنه. اتفاقا یکی از سیستم هایی که کار کردن باهاش شیرینه و انسان لذت میبره SMF هست مخصوصا کسی که با مودها دست و پنجه نرم کنه میبینه که SMF زندگیه.

البته کسی عالی بودن vblulliten و mybb رو رد نمیکنه. همه این سیستم ها ، خوبن.

موفق باشید.

شما يه انجمن smf معرفي كه 3 4 سال مد تشكر بي مشكل روي اون كاركرده باشه ;) ؟
الان فارسي سازي كه توسايت smf هست ماله كدوم تيمه؟

GharbHost
June 21st, 2010, 19:20
شما يه انجمن smf معرفي كه 3 4 سال مد تشكر بي مشكل روي اون كاركرده باشه ;) ؟
الان فارسي سازي كه توسايت smf هست ماله كدوم تيمه؟

مثل اینکه اصلا با SMF آشنا نیستید !!!! با آپگرید سیستم تمام مودها هم آپگرید میشن.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;type=0-;sort=modified;desc

در مورد فارسی ساز خودتون تشریف ببرید فایل رو دانلود کنید و چک کنید متوجه میشید.

Rapid
June 21st, 2010, 19:25
مثل اینکه اصلا به سیستم اس ام اف آشنا نیستید. با آپگرید کردن سیستم تمام مودها هم آپگرید میشن.

Search results (http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;type=0-;sort=modified;desc)

در مورد فارسی ساز خودتون تشریف ببرید فایل رو دانلود کنید و چک کنید متوجه میشید.

دعوا كه نداريم ولي نميشه همين مد تشكر باعث شد من كانورت كنم
جواب من رو هم كه نداديد!
smf مثل اسمش يه سيستم ساده خوب هست...
موفق باشيد

GharbHost
June 21st, 2010, 19:28
دعوا كه نداريم ولي نميشه همين مد تشكر باعث شد من كانورت كنم
جواب من رو هم كه نداديد!
smf مثل اسمش يه سيستم ساده خوب هست...
موفق باشيد

نه عزیزم دعوا نداریم. اما واسه ما که شده. بله توی سایت هم اشاره شده (ماشین -سیستم- انجمن ساز ساده) توی همین تاپیک هم بنده عرض کردم که برای کارهای ساده خوبه اما سایتهای بزرگی بودند که از اس ام اف استفاده میکردند و با اس ام اف بالا اومدن . مثلا ایران وارز.

جواب چی ؟

موفق باشید

Sepahrad
June 22nd, 2010, 00:10
لازم به ذکر هست که SMF سیستم خوبی هست اما Mybb به VB نزدیک تر و بنده بیشتر دوستش دارم :) خیلی جال هست از نظر بنده اما این دلیل نمیشه که از SMF بد بگیم !
اون سیستمی هست با امنیت و امکانات خوب اگه پست قبلی من رو میخوندید نوشته بودم اگه پلاگین ها رو سیستم اصلی باشند بهتر هست تا کسی دیگه ای طراحی کنه ! بهتر تیم طراحی کنه ! این موضوع برای هر CMS صدق میکنه !
اون شخصی که گفتند تجربه چندین ساله ما این هست که مد نصب نکنیم باید عرض کنم ایشون بیجا فرمودند :) هر سیستمی باشه تا VB مد نصب میشه و استفاده میشه . حرف آرش جان هم که گفتند دلشون پر هست و سر یک موضوع دیگه خالی میکنند با جمله قبل من خیلی متناسب هست و بنده فکر کنم اون طرف مشکل داره نه SMF و یا سازندگانش .

موفق باشید

Arashdn
June 22nd, 2010, 07:57
با این تاپیک جای اینکه به نتیجه برسم
بیشتر گیج شدم ...

GharbHost
June 22nd, 2010, 08:03
با این تاپیک جای اینکه به نتیجه برسم
بیشتر گیج شدم ...

MyBB بیشتر به Vbulliten شبیه هست.
SMF یه سیستم انجمن ساز ساده هست، سیستم خوبیه، رو SMF همه مودی میشه نصب کرد و آپگرید کرد.

ShahroKH
June 22nd, 2010, 11:02
mybbiran.com خوبه , مدیرش هم آدم خوبی هست مشکلی داشته باشی برات اوکی میکنه

اینو به این خاطری که هاست بهش دادی داری میگی دیگه :d

نظر منو بخوای بین مای بی بی و اس ام اف باید مای بی بی رو انتخاب کنی ولی بین سیستم های رایگان دیگه phpBB کاراییش خیلی بهتره ( من زیاد با مای بی بی کار نکردم و بلد نیستم ولی میدونم که راحته کار باهاش بیشترین سیستمی که باهاش کار کردم phpbb هست و من هم یکی از مدیران سایت پشتیبانی phpBb هستم )

ولی اگه میخوای یه فروم بزرگ درست کنی بهتره از phpBB استفاده کنی

mr.he3am
June 22nd, 2010, 11:04
اینو به این خاطری که هاست بهش دادی داری میگی دیگه :d

تنهایی فکر کردی یا کسی هم کمکت کرد؟ :d

ShahroKH
June 22nd, 2010, 11:09
تنهایی فکر کردی یا کسی هم کمکت کرد؟ :d

یکی از بچه های همین سایت بهم گفت اینو بهت بگم الان پیشمه :d خودم فکر نکردم :d

mr.he3am
June 22nd, 2010, 11:13

2 نفری فکر میکردید شاید به یک نتیجه بهتر میرسیدید

ShahroKH
June 22nd, 2010, 11:24
2 نفری فکر میکردید شاید به یک نتیجه بهتر میرسیدید

چه میدونم اون با تو مشکل داره من چرا فکر کنم :d

mr.he3am
June 22nd, 2010, 11:25
کی هست ؟ که با من مشکل داره

m_dg_farari
June 22nd, 2010, 16:18
الآن اینجا تعداد پست ها حساب میشه؟
فکر کنم میشه.
راحت باشینا! اسپم بزنید. خوبه :d

تنهایی فکر کردی یا کسی هم کمکت کرد؟
نفری فکر میکردید شاید به یک نتیجه بهتر میرسیدید
چه میدونم اون با تو مشکل داره من چرا فکر کنم :d
کی هست ؟ که با من مشکل داره چت روم تخصصی وب هاستینگ تاک :101:

---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

الآن بعد من یه آقایی اومده پست زده :
تست!
تست نمیخواد. گزارش شد! دیگه اینجا هم پست ها حساب نمیشه!

SaeedGh
June 22nd, 2010, 20:32
سلام،

من به صورت تخصصی با نسخه‌ی جدید SMF کار نکردم اما بخاطر بررسی ادیتورش اون رو نصب و تست کردم.

- هیچ "بهترین" ای وجود نداره! هر کدوم از این نرم‌افزارها با یک سیاست مستقل توسعه داده میشند و نوع استفاده و انتظارات شما هست که به شما کمک میکنه نرم‌افزار مناسب رو تشخیص بدید. برای مثال به نظر من مدیریت پوسته‌ها در نسخه 1.4 نرم‌افزار MyBB بهتر از VB شده (در نسخه‌های قبلی مشابه VB بود) اما در عوض VB از سطح یک انجمن‌ساز فراتر رفته و برخی ار امکانات جامعه مجازی رو بصورت Default ارائه میده. توسعه‌دهندگان MyBB معتقدند که نباید انجمن‌ساز رو به جامعه مجازی تبدیل کرد! بنابراین امکاناتی مثل «ارسال پیام در پروفایل» بصورت پیش‌فرض در MyBB وجود نداره و باید افزونه‌ی اون رو نصب کنید. بنابراین دیدگاه توسعه دهنده‌ها فرق داره و شما اگه نمیخواین دائماً در حال تبدیل سیستم تالارتون باشید (که البته گاهی هم امکان پذیر نیست)، باید بجای اینکه به تعداد افزونه‌ها توجه کنید، بیشتر به سوابق گروه توسعه دهنده و خط مشی اونها توجه داشته باشید!

- اگه به وارز بودن سایت اهمیت نمیدید که هیچ! اما اگه اهمیت میدید، رایگان و Open-Source بودن نرم‌افزار و رایگان بودن پشتیبانی اون یک برتری محسوب میشه (که MyBB، SMF و phpBB هر سه این ویژگی رو دارند).

- اگه وجود ادیتور WYGIWYS برای شما اهمیت داره باید بدونید که MyBB از یک ادیتور BBCode استفاده می‌کنه و قرار نیست تا نسخه‌ی 2.0 روی ادیتور پیشرفته کار بشه (البته چند برنامه‌نویس افزونه‌هایی برای اضافه کردن ادیتور متن‌باز TinyMCE نوشته‌اند اما بطور ۱۰۰٪ سازگار نیست)

- کسی نمی‌دونه در حال حاضر امنیت آخرین نسخه‌ی کدوم یک از این نرم‌افزارها بیشتر هست و آمار باگ‌ها و ضعف‌های امنیتی که در آینده منتشر میشه این رو مشخص میکنه. اما می‌تونید در مورد سابقه امنیت انجمن‌سازها تحقیق کنید. MyBB با اینکه تقریباً در هر نسخه دارای تعداد قابل توجهی امکانات جدید هست سابقه بسیار خوبی داره. بهتره سابقه هک شدن انجمن‌سازهای مختلف رو خودتون سرچ کنید.

- اگه مخاطبین شما محدود به یک کشور مشخص هستند و یا اینکه تالار شما تک زبانه است، در این صورت سایت‌های خدمات دهنده بومی هم می‌تونند یک برتری محسوب بشند. مثلاً ما در سایت رسمی پشتیبانی فارسی MyBB (http://www.mybbhelp.ir) خدمات نظرسنجی از طریق پیامک (SMS!) رو راه‌اندازی کردیم و این خدمات به دلایل فنی محدود به کاربران ایرانی و تالارهای فارسی‌زبان هست. همینطور در مورد افزونه (پلاگین) پرداخت آنلاین که امکان فروش محصولات مجازی و پرداخت آنلاین رو در تالار گفتمان فراهم می‌کنه. این افزونه در خود MybbHelp نصب هست و در حال تکمیل نسخه‌ی عمومی اون هستیم که باز هم به دلایل فنی فقط برای تالارهای ایرانی/فارسی قابل استفاده است.

- اگه خودتون فرصت رسیدگی به مشکلات تالار گفتمان و تامین امنیت اون رو ندارید ممکنه بخواین برای دریافت پشتیبانی اختصاصی هزینه کنید تا خودتون وقت بیشتری برای رسیدگی به مباحث تالار داشته باشید. اگه چنین شرایطی دارید حتماً تحقیق کنید که در ایران گروه متخصصی برای انجمن‌سازی که انتخاب می‌کنید وجود داشته باشه و مهم‌تر اینکه هم از نظر علمی و هم اخلاقی مورد اعتماد شما باشند. (منظور از گروه متخصص این نیست که صرفاً تجربه‌ی زیادی در کار با نرم‌افزار داشته باشند. بلکه باید با برنامه‌نویسی (در این موارد PHP)، مسائل امنیتی، کد برنامه و افزونه‌ها و... آشنایی کامل داشته باشند).

این‌ها مواردی بود که به نظرم رسید میتونه در انتخاب انجمن‌ساز به شما کمک بکنه.

موفق باشید.

Sepahrad
June 22nd, 2010, 22:22
SaeedGh عزیز اگر اشتباه نکنم و فراموش نکرده باشم مدیر Mybbhelp.ir واقعا کار های زیبا و قشنگی انجام میدند سری به سایتشون بزنید فوق العاده گرافیک بالا و امکانات زیاد ! والا من اینطوری تصور کردم خوب MYBB اینطوری برای سیستمش مایه نزاشته البته از نظر پشتیبانی و سایت های که افزونه و قالب داشته باشه که این دوستان گذاشتند البته خود MYBB امکانات و قالب های زیادی داره اما باور کنید سایت MYBBHELP.IR خیلی تر و تمیز و با هدف داره کار میکنه واقعا از صمیم قلب آرزوی توفیق میکنم براشون .

موفق باشید :)