PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک درباره رشته it

Wool
April 17th, 2014, 14:45
سلام دوستان . یک چنتا سوال دارم.
ای تی بهتره بازار درامدش یا کامپیوتر ؟؟؟
اگر فردی ای تی بخونه و جذب شرکت نشه چه کاری میتونه خودش بکنه تنهایی ؟؟؟
بهم گفتن ای تی درباره شبکه بیشتر هستش . میخواستم بدونم که اگر فردی ای تی خونده میتونه کانفیکت سرور های شخصی و وی پی اس رو انجام بده تویه اینترنت ؟
یعنی منظورم اینه که مهارتشو داره که بیاد یه وبسایت بزنه توش سرور بفروشه مثل بیشتر بچه های این انجمن ؟؟؟ تویه رشته ای تی بهش اینچیزارو یاد میدن؟؟

viva
April 17th, 2014, 14:51
نه این چیزها تو دانشگاه یاد نمیدن

ULTRAWEB
April 17th, 2014, 14:53
تو دانشگاه چیزی یاد میگیری که به دردکار ایندت نمیخوره
فرقی هم نداره رشته ها باهم زیاد فناوری دهن پرکن تره و و باکلاس تره

babelirani
April 17th, 2014, 14:54
سلام دوستان . یک چنتا سوال دارم.
ای تی بهتره بازار درامدش یا کامپیوتر ؟؟؟
اگر فردی ای تی بخونه و جذب شرکت نشه چه کاری میتونه خودش بکنه تنهایی ؟؟؟
بهم گفتن ای تی درباره شبکه بیشتر هستش . میخواستم بدونم که اگر فردی ای تی خونده میتونه کانفیکت سرور های شخصی و وی پی اس رو انجام بده تویه اینترنت ؟
یعنی منظورم اینه که مهارتشو داره که بیاد یه وبسایت بزنه توش سرور بفروشه مثل بیشتر بچه های این انجمن ؟؟؟ تویه رشته ای تی بهش اینچیزارو یاد میدن؟؟
با سلام

دوست عزیز بازار کار در ایران در این دو رشته بسته به توانایی شما داره اصلا" نمیشه گفت کدوم بهتره و یا کدوم بدتر

میتونه شرکت خصوصی بزنه

خیر دوست عزیز در ای تی همچین چیزی به شما یاد نخواهند داد البته در مورد شبکه و پیشنیاز هاش به شما اموزش داده میشه همچنین تجارت الکترونیک ولی در مورد کانفیگ سرور و ... خیر یاد داده نخواهد شد

xaep
April 17th, 2014, 15:47
ای تی بدرد کارهای بیرون مثله مغازه زدن و سخت افزار و ... نمیخوره بیشتر بدرد کارهای مجازی میخوره.

رشته فنی کامپیوتر برای مغازه زدن و ... خوبه.

برای آموزش کانفیگ باید به کلاسهای آموزشی برید و تو دانشگاه این چیزا رو یاد نمیدن.

mahdy777
April 17th, 2014, 15:57
حرف همه درسته مخصوصا حرف دوستمون که گفتم بسته به توانایی خودته
البته زیاد هم با هم این دو رشته فرق نمی کنن و فکر میکنم تقریبا 20 واحد با هم فرق می کنن فقط و بقیه درس هاشون مثل هم هستش

به نظر من توی هر چیزی که میری توی اون زمینه متخصص شو که و هیچزی از اون کار نباشه که بلد نباشی حتم داشته باش پول به اندازه کافی در خواهی آورد...

saman-00
April 17th, 2014, 16:04
سلام دوست عزیز من فناوری اطلاعات یا همون ای تی خودمون خوندم کارشناسی ارشد دارم هیچی توی دانشگاه از استاد یاد نمیگیری خودت باید تلاش کنی تا چیزایی که میخوای یاد بگیری حالا یا مفت یا با هزینه از کسانی که تجربه دارند
موفق و موید باشی

mehrshad.ho
April 17th, 2014, 16:11
سمت مهندسی it نیا که در هم داره واحد هاش رو سوا کردن

rezaonline.net
April 17th, 2014, 16:34
رک بگم خدمتتون ، رشته هایی مرتبط با کامپیوتر در اخر کار فقط لیاقت و توانایی خودتون میتونه شما رو به بازار کار معرفی کنه و نه مدرک مورد نظر .
چه آی تی بخونید چه نرم افزار ، هیچ کسی منتظر شما نیست تا لیسانس یا فوق لیسانس بگیرید و بیاد پیشوازتون .
:)

در ضمن خودم هم ترم 4 آی تی میخونم ، البته شب امتحانی و فقط واسه امتحاناتش میرم .
پیشنهاد میکنم یک زبان برنامه نویسی مثل جاوا کار کنید و یک متخصص برنامه نویس توی اندروید بشید تا بتونید به در آمد خوبی برسید.
دیگه دوره مغازه زدن و کیس جمع کردن گذشته .

kourosh_it
April 17th, 2014, 16:44
درود بر شما رشته آی تی تلاش و علاقه میخواد ! این دو نباشه نمیتونی عزیز !
کانفیگ سرور هم چیز زیادی بهتون نمیگن یا نصب کنترل پنل ها و.. ولی خوب لینوکس رو کاملا فول میشی !
عرض کنم به خدمت که بازار کارش توی ایران داره کمی خوب میشه ولی خارج از کشور چندین هزار دلار در ماه درامد داری !
اگر نگران استخدام شدنی از همین الان تو فکر یه شرکت خصوصی باش !
و رشته ای تی به زبون گفته میشه ! مهم اینه چی میخوای بخونی ! مدیریت شبکه داره ، امنیت داره !
به هر حال رشته ی سختی هست ! اگر علاقه داری واقعا دوس داری این کارو باید بیای ! وگرنه نمیکشی و باید ول کنی ! و موفقیت در هر چیزی تلاش خودت هست
اگر میتونی هزینه کنی که سیسکو حرف نداره !

Wool
April 17th, 2014, 23:12
از تمام دوستان عزیزم تشکر میکنم به خاطر راهنمایی شون .

shahinmq
April 17th, 2014, 23:20
تو هر رشته ای که باشی ذهن خلاق + زبون + دانش داشته باشی پول خیلی خوبی میتونی ازش بدست بیاری

noa_takotnaha
April 18th, 2014, 15:12
اگه میخوای بعد درس خوندن دنبال برنامه نویسی و از این جور کارا بری بهتره کامپیوتر (گرایش نرم افزار) بخونی.
ولی اگه دنبال شبکه و سرور و ... بری باید بگم که تقریبا هیچ تفاوتی بین این 3 رشته وجود نداره. ولی میشه گفت که it راحت تر از بقیه است و سخت افزار سخت تر از همه. لیست دروس هر رشته رو هم میتونی نگاه کنی و بررسی کنی.
ولی به جز رشته ها بیشتر به دانشگاه توجه کن و از دانشجو هاش سوال کن. مثلا بپرس ببین کدوم زبان برنامه نویسی میخونن. سعی کن دانشگاهی انتخاب کنی که سی شارپ یا جاوا تدریس میشه. تو فیسبوک یه سرچ بزنی میتونی دانشجوهای اون دانشگاهو راحت پیدا کنی و باهاشون حرف بزنی.