صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

پیش فرض مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

رضا قلعه‌خانی: وردپرس و WHMCS - طراحی و راه‌اندازی انواع وب‌سایت شخصی، شرکتی و فروشگاهی

تماس: ارسال ایمیل

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    555
    تشکر تشکر شده 
    994
    تشکر شده در
    800 پست

پیش فرض پاسخ : مصرف عجیب دیسک در ویندوز ۱۰

منم همین مشکل رو دارم مصرف دیسک میره بین ۸۰ ۱۰۰

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    146
    تشکر تشکر شده 
    400
    تشکر شده در
    277 پست

سلام
    بهتون پیشنهاد می کنم از هارد ssd استفاده کنید این همه دردسر نکشید.
    وقتی هارد ssd بذارید روی پی سی اتون دیگه به این موارد فکر نمی کنید و راحت به کاراتون می رسید.
    IDC EXPERT
    Linux System Administrator , Cloud Administrator

عضو جدید Azarshin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    12 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza G نمایش پست ها
    سلام. وقت دوستان بخیر

دیروز یک آپدیت برای ویندوز من اومد و بعد از نصبش حس می کنم مصرف دیسک (disk usage) تسک منیجر به شدت نوسانی شده.

تصویر زیر برای حالتی هست که فقط تلگرام دسکتاپ و مرورگر کروم (نسخه 65.0.3325.181) باز بودند. به نظر شما نوسانش زیاد نیست؟

البته این هم بگم که در ابتدای استارت آپ ویندوز، حدود ۱-۲ دقیقه مصرف دیسک بالای ۹۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد میشه.

به این مشکل خوش اومدی!
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم! ولی خب اولش فقط هارد دیسک بود. کلا هر نرم افزاری رو که اجرا میکنی دیسک تا اجرای اون میپره بالا. اما توی مراحل اولیه این بیماری من فقط هارد دیسک بود. الان برای cpu و کارت گرافیک هم همین مشکل رو دارم. توی اینترنت هم برای این راهکار زیاد گفته ولی اثر نمی کنن. یعنی توی این شرایط خیر.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط spark3r نمایش پست ها
    سلام
    بهتون پیشنهاد می کنم از هارد ssd استفاده کنید این همه دردسر نکشید.
    وقتی هارد ssd بذارید روی پی سی اتون دیگه به این موارد فکر نمی کنید و راحت به کاراتون می رسید.
    بله میدونم ولی خب لپتاپی که هنوز ۳ ماه از عمرش نمیگذره، یه خرده عجیبه برام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Azarshin نمایش پست ها
    به این مشکل خوش اومدی!
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم! ولی خب اولش فقط هارد دیسک بود. کلا هر نرم افزاری رو که اجرا میکنی دیسک تا اجرای اون میپره بالا. اما توی مراحل اولیه این بیماری من فقط هارد دیسک بود. الان برای cpu و کارت گرافیک هم همین مشکل رو دارم. توی اینترنت هم برای این راهکار زیاد گفته ولی اثر نمی کنن. یعنی توی این شرایط خیر.
    آخه تقریباً همون ۱۰ دقیقه اول هست. الان مصرف دیسک علیرغم اجرای ۷-۸ تا برنامه، زیر ۱۰ درصد هست.
    رضا قلعه‌خانی: وردپرس و WHMCS - طراحی و راه‌اندازی انواع وب‌سایت شخصی، شرکتی و فروشگاهی

تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    12 پست

بله میدونم ولی خب لپتاپی که هنوز ۳ ماه از عمرش نمیگذره، یه خرده عجیبه برام.

آخه تقریباً همون ۱۰ دقیقه اول هست. الان مصرف دیسک علیرغم اجرای ۷-۸ تا برنامه، زیر ۱۰ درصد هست.
    الان یک نرم افزار رو احرا کن. هم زمان با اون task manager رو هم نگاهش کن. ببین مصرف میپره بالا یا نه. منظورم از نرم افزار شبیه فایر فاکس و یا کروم هست. نه نرم افزار های خود ویندوز... . منظورم افزایش هنگام اجرا شدن هست. بعدش میاد پایین سریع
    ویرایش توسط Azarshin : April 23rd, 2018 در ساعت 13:02

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

الان یک نرم افزار رو احرا کن. هم زمان با اون task manager رو هم نگاهش کن. ببین مصرف میپره بالا یا نه. منظورم از نرم افزار شبیه فایر فاکس و یا کروم هست. نه نرم افزار های خود ویندوز...
    کروم که در حال اجرا بود. فایرفاکس هم استارت زدم. یه لحظه مصرف تا ۹۰ رفت بالا و دوباره اومد زیر ۱۰ درصد. اما چند دقیقه اول استارت آپ مصرف دیسک چسبیده به سقف و اصلاً پایین نمیاد.

تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    12 پست

دقیقا من هم همین مشکل رو دارم. ولی خب الان + هارددیسک با cpu هم همین مشکل رو دارم. راه های زیادی توی سایت های خارحی و ایرانی برای این گفتن. مانند تنطیمات page file - غیر فعال کردن سرچ ویندوز - غیر فعال کردن برنامه ها در قسمت startup تسک منیجر - غیر فعال کردن super fetch - و ... - غیر فعال کردن آنتی ویروس و ... که برای چنین مشکلی راه کار نبودن. آخرین باری که توی یه انجمنی داشتیم حدودا عید بود بحث میکردیم انگار افراد زیادی با این مشکل رو به رو هستن. راستی نسخه ویندوز ویندوز home هست یا enterprise ؟ ,ورژن 1709 ؟

متن شخصی دیگر:
    اصن رو این ورژن خیلی از کاربرای همین فروم همچین مشکلی رو گزارش کردن.بنظرم صبر کن تا ورژن جدید بیاد ببین رو اون چطوره.من از روز اول نصب 1709 متوجه این موضوع شدم ولی از اونجایی که درد اپدیت بودن دارم نخواستم داونگرید کنم به ورژن قبلی
    بنظرم اینقد دستکاری نکن هاردو.منتظر ورژن جدید بمون.مشکل همگانی که چه عرض کنم ولی به وفور دارن

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    899
    تشکر تشکر شده 
    660
    تشکر شده در
    457 پست

دقیقا من هم همین مشکل رو دارم. ولی خب الان + هارددیسک با cpu هم همین مشکل رو دارم. راه های زیادی توی سایت های خارحی و ایرانی برای این گفتن. مانند تنطیمات page file - غیر فعال کردن سرچ ویندوز - غیر فعال کردن برنامه ها در قسمت startup تسک منیجر - غیر فعال کردن super fetch - و ... - غیر فعال کردن آنتی ویروس و ... که برای چنین مشکلی راه کار نبودن. آخرین باری که توی یه انجمنی داشتیم حدودا عید بود بحث میکردیم انگار افراد زیادی با این مشکل رو به رو هستن. راستی نسخه ویندوز ویندوز home هست یا enterprise ؟ ,ورژن 1709 ؟
    آره Windows 10 Pro نسخه ۱۷۰۹ بیلد ۱۶۲۹۹.۳۷۱ هست. همه اون کارها رو تقریباً انجام دادم (غیرفعال کردن سوپرفچ و سرچ و تعریف پیج فایل دستی و ...) اما متاسفانه ابتدای استارت ویندوز همچنان مشکل پابرجاست.

تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    12 پست

آره Windows 10 Pro نسخه ۱۷۰۹ بیلد ۱۶۲۹۹.۳۷۱ هست. همه اون کارها رو تقریباً انجام دادم (غیرفعال کردن سوپرفچ و سرچ و تعریف پیج فایل دستی و ...) اما متاسفانه ابتدای استارت ویندوز همچنان مشکل پابرجاست.
    ویندوز از ابتدا روی لب تاب نصب بود؟ یعنی اورجینال هست؟ اگر آره که با اکانت مایکروسافت لینکش کردی؟ یعنی وفتی وارد قسمت لایسنس ویندوز میشی مینویسه digital license ؟ . اگر جواب آری بود. نمی دونم شاید بهتره که ویندوز رو عوض کنیم و دوباره با اکانت مایکروسافت فعالش کنیم. و یا اینکه منتظر آپدیت بهاره بمونیم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)