نقل قول نوشته اصلی توسط elementary نمایش پست ها
یکی از دلایلی که از مک ایده گرفت این هست که خود کاربران مک که متن باز رو دوست دارند بتونند بیان سمت لینوکس ما چندین نسخه لینوکس دیگه هم دارم که کاملا شبیه مک هست مثل pear os این توزیع دقیقا شبیه مک هست در همه چیز ولی المنتری فقط در داک شبیه به مک هست

-------------------------------------------

به نظر من شما بجای استفاده از ابونتو همین المنتری رو نصب بکنید یا اینکه از ارچ لینوکس استفاده بکنید ولی اگه دنبال پایدار ترین شرایط هستید بهتون دبیان رو پیشنهاد میکنم اگر هم که با لینوکس های ردهت یا فدورا یا سنت او اس اشنا هستید این توزیع ها هم توزیع های خوبی هستند مثل فدورا که واقعا توزیع خوبی برای لبتاب بین این سه گزینه هست

----------------

کرنل مک داروین نام دارد و نسخه ای از bsd ها معرفی میشود همانطور که دوستان گفتند یونیکس بیس نیست ولی جزو خانواده یونیکس ها بشمار میره

Darwin (operating system) - Wikipedia, the free encyclopedia

در لیست زیر میتونید خانواده یونیکس رو مشاهده بکنید .. یک نکته : یونیکس یک سیستم متن باز نبود ولی سیستم هایی که بعد از اون ساخته شد با عنوان unix like یعنی یونیکس پسند تا به امروز در لیست خانواده یونیکس ها قرار میگیره ولی درصورتی که اصلا بیس اون به یونیکس هیچ ربطی نداره
احتراما، این لینک رو مشاهده بفرمایید:
OS X - Wikipedia, the free encyclopedia
X /ˌ ɛs ˈtɛn/,[10] formerly known as Mac OS X,[11] is a series of Unix-based graphical interface operating systemsdeveloped and marketed by Apple Inc.
این سیستم عامل از داروین استفاده نمیکنه. از xnu بهره میبره و unix-like نیست بلکه unix-based هست.
همچنین unix-like به معنی مشابه یونیکس هست، نه یونیکس پسند.
ارادتمند.