صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: راه اندازی اتحادیه هاستینگ در ایران

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

8 راه اندازی اتحادیه هاستینگ در ایران

با سلام خدمت دوستان
    بنظرتون آیا امکانش هست خودمون خودکار یک اتحادیه هاستینگ راه بندازیم ؟؟
    من حاضرم دفتر واسه اینکار تهیه کنم و بیوفتم دنبال جور کردن مجوز و این صحبتاش !!
    اگر پیشنهادی چیزی دارید ارائه کنید ، هرچی تو ذهنتون هست که بنظرتون کاربردیه رو بگید ، ببینیم میشه آخریش یکاری در این زمینه کرد یا خیر ! بلاخره باید از یه جایی شروع کرد !
    خواهشا جدی به این موضوع نگاه کنید. من واقعا تصمیم به تشکیل یک اتحادیه گرفتم. اونم با مجوز و قانونی ! دستم هم واسه این کار بازه هر پیشنهادی دارید ارائه کنید تا به یک جمع بندی برسیم و من شروع کنم. و اینکه آیا از طرف دوستان حمایت میشم اگر کاراشو انجام بدم ؟

یه سوال هم از دوستان وارد تر دارم اونم اینه که ، الان تو کشور های اروپایی آیا همچین اتحادیه ای وجود داره( که صد در صد وجود داره) ؟ قوانینشون چیه ؟ چه چیزهایی مد نظرشونه ؟؟

برای شروع من یک پیشنهاد دارم :
    مثلا انجمن هایی مثل همین انجمن وب هاستینگ تالک فقط به سرویس دهنده هایی اجازه فروش سرویس بدن که داخل اتحادیه ثبت شده باشند و جواز کسب از اتحادیه داشته باشند.

باتشکر از همه دوستان ، خواهشا به مصخره نگیرید ، من حتما دستی دارم که اومدم این موضوع رو مطرح کردم.

بازم ممنون
    ویرایش توسط Hostine : March 5th, 2013 در ساعت 13:56

2. تعداد تشکر ها ازHostine به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم --- آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    649
    تشکر تشکر شده 
    1,600
    تشکر شده در
    991 پست

پیش فرض پاسخ : راه اندازی اتحادیه هاستینگ در ایران

مهمترین مشکلی که پیش میاد مدیریت هست که مدعیان زیادی داره
    کاربر عزیز مشخصات سرور خود را بدون هماهنگی در پیغام خصوصی ارسال نفرمایید .
    مدیریت سرور های اختصاصی و مجازی همچنین خدمات مجازی سازی و کلودکامپیوتینگ انجام میشود. YAHOO - GMAIL

5. تعداد تشکر ها از--- به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

8 پاسخ : راه اندازی اتحادیه هاستینگ در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط --- نمایش پست ها
    مهمترین مشکلی که پیش میاد مدیریت هست که مدعیان زیادی داره
    اونم راه حل بسیار زیاد داره ! که بهش که برسیم قابل حله !

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostine نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بنظرتون آیا امکانش هست خودمون خودکار یک اتحادیه هاستینگ راه بندازیم ؟؟
    من حاضرم دفتر واسه اینکار تهیه کنم و بیوفتم دنبال جور کردن مجوز و این صحبتاش !!
    اگر پیشنهادی چیزی دارید ارائه کنید ، هرچی تو ذهنتون هست که بنظرتون کاربردیه رو بگید ، ببینیم میشه آخریش یکاری در این زمینه کرد یا خیر ! بلاخره باید از یه جایی شروع کرد !
    خواهشا جدی به این موضوع نگاه کنید. من واقعا تصمیم به تشکیل یک اتحادیه گرفتم. اونم با مجوز و قانونی ! دستم هم واسه این کار بازه هر پیشنهادی دارید ارائه کنید تا به یک جمع بندی برسیم و من شروع کنم. و اینکه آیا از طرف دوستان حمایت میشم اگر کاراشو انجام بدم ؟

یه سوال هم از دوستان وارد تر دارم اونم اینه که ، الان تو کشور های اروپایی آیا همچین اتحادیه ای وجود داره( که صد در صد وجود داره) ؟ قوانینشون چیه ؟ چه چیزهایی مد نظرشونه ؟؟

برای شروع من یک پیشنهاد دارم :
    مثلا انجمن هایی مثل همین انجمن وب هاستینگ تالک فقط به سرویس دهنده هایی اجازه فروش سرویس بدن که داخل اتحادیه ثبت شده باشند و جواز کسب از اتحادیه داشته باشند.

باتشکر از همه دوستان ، خواهشا به مصخره نگیرید ، من حتما دستی دارم که اومدم این موضوع رو مطرح کردم.

بازم ممنون
    با سلام

امکان پذیر بودن هست ولی خب فکر نکنید یک ماهه یا دو ماهه یا ... اوکی میشه خیلی دوندگی داره.

فعلا جلوتر از شما مجمعی بوده که دنبالشه و هنوزم هست ولی خب زیر ساختش هنوز فراهم نشده.

مشکل اول شما و کسی که جلوتون را میگیره مخابرات کشور هست.

شما وقتی مجمع میزنید برای این کار وقتی کسی تخلف بکنه یا ... فکر میکنید مخابرات به شما قدرت این را میده که با دستورتون بتوانید شبکه کل سرورهای اون هاستینگ که از ایران سرویس میگیره را قطع کنید ؟

بعد از مخابرات باید قدرت در وزارت ارشاد باشه که بتونید سایت را ***** کنید.

و ...

خیلی قدرت ها میخواهد برای این کار و این که از شما حساب ببرند وقتی قدرتی نباشه کاری پیش نمیره. (البته قدرت در راه درست) که برای گرفتن این قدرت خیلی مخالف و مشکل پیش پاتون هست.

نمیدونم حساب این ها را کردید یا خیر ...

یا حق
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    با سلام

امکان پذیر بودن هست ولی خب فکر نکنید یک ماهه یا دو ماهه یا ... اوکی میشه خیلی دوندگی داره.

فعلا جلوتر از شما مجمعی بوده که دنبالشه و هنوزم هست ولی خب زیر ساختش هنوز فراهم نشده.

مشکل اول شما و کسی که جلوتون را میگیره مخابرات کشور هست.

شما وقتی مجمع میزنید برای این کار وقتی کسی تخلف بکنه یا ... فکر میکنید مخابرات به شما قدرت این را میده که با دستورتون بتوانید شبکه کل سرورهای اون هاستینگ که از ایران سرویس میگیره را قطع کنید ؟

بعد از مخابرات باید قدرت در وزارت ارشاد باشه که بتونید سایت را ***** کنید.

و ...

خیلی قدرت ها میخواهد برای این کار و این که از شما حساب ببرند وقتی قدرتی نباشه کاری پیش نمیره. (البته قدرت در راه درست) که برای گرفتن این قدرت خیلی مخالف و مشکل پیش پاتون هست.

نمیدونم حساب این ها را کردید یا خیر ...

یا حق
    با نظر من باید از دید دیگه ای به موضوع نگاه کنیم باید طوری این مبنا رو قرار بدیم که نیازی به ***** کردن یا برخورد مستقیم با هاستینگ متخلف نباشه ، منظورم اینه که شرایطی فراهم بشه که همین که سایت از لیست هاستینگ های اتحادیه حذف بشه و نماد سایتش باطل بشه خودش کلی ضرر واسه شخص محسوب بشه ، بنظر چیکار باید کرد که همچین احساس خطری کنه شخص ؟
    ممنون ازنظراتتون

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

با نظر من باید از دید دیگه ای به موضوع نگاه کنیم باید طوری این مبنا رو قرار بدیم که نیازی به ***** کردن یا برخورد مستقیم با هاستینگ متخلف نباشه ، منظورم اینه که شرایطی فراهم بشه که همین که سایت از لیست هاستینگ های اتحادیه حذف بشه و نماد سایتش باطل بشه خودش کلی ضرر واسه شخص محسوب بشه ، بنظر چیکار باید کرد که همچین احساس خطری کنه شخص ؟
    ممنون ازنظراتتون

اینی که شما میگید میشه مثل همین نماد اعتماد الکترونیکی.

حداکثر ضررش چیه ؟ اینه که اگر مثلا اوکی نباشه به هش بانک هایی که نیاز دارند درگاه نمیدند. الان چند نفر نماد دارند به نظرتون ؟ این همه فروشنده داریم بخواهیم درصد بگیریم میشه گفت 30 درصد نماد گرفتند ؟ خیر.

اتحادیه مثل اتحادیه طلا فروش ها یا ... یه چیز محکم باید باشه. اتحادیه قراره کنترل بکنه نه امتیاز بده عزیز اگر به امتیاز باشه نرید دنبالش همین نماد هست کافیه همینم کسی نمیره زیاد.

اتحادیه کارش منع کننده متخلفینه. مثلا اتحادیه اگر یک زمانی خواست قیمت کف تایین کنه برای جلوگیری از خرابی بازار یکی خواست بازار خراب بکنه و قیمت پائین بده شما باطل کنید نمادتون را ضرر میبینه مثلا ؟ اینجا ایرانه مشتریهاش بیشترم میشن چون ارزان میده و بازم همان آش و همان کاسه میشه.

نمیدونم متوجه منظورم شدید یا خیر.

یک مثال کلی دیگه میزنم اگر متوجه نشده باشید اینجا دیگه باید بشید چون الان داریم میبینیم تاپیک هایی از این دست در همین انجمن :

مثلا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدیدا میاد به میزبان سایت های متخلف را اخطار میده و میگه میزبانی نکنید طبیعتا خیلی ها گوش میکنند میشه گفت 90% و میزبانی نمیکنند ، جدیدا دیدید میان تاپیک میزنند حالا این انجمن یا هر انجمنی (من اینجا فکر کنم تازگی ها دیدم یادم نیست) میزبانی هاست 1 گیگ که به ایمیل که میاد به هش گوش نکنه میخوام

نمیدونم اتحادیه در دید شما چی هست ولی در دید من اتحادیه باید یه چیزی مثل وزارت ارشاد - نیروی انتظامی - پلیس فتا باشه. نه وزارت صنعت و معدن.

یا حق
    از سال 1385 تا کنون

10. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو دائم serverstar.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    25
    تشکر تشکر شده 
    2,247
    تشکر شده در
    1,719 پست

مگه اتحادیه های دیگر هاستینگ توسط شخص و اشخاص مدیریت میشن ؟ این یک کار دولتی و قانونمند باید باشه این چیز که شما میگید مشخصا به نفع افراد خاص م منافع شخصی تنظیم میشه و هیچ اعتباری نخواهد داشت !

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    اینی که شما میگید میشه مثل همین نماد اعتماد الکترونیکی.

حداکثر ضررش چیه ؟ اینه که اگر مثلا اوکی نباشه به هش بانک هایی که نیاز دارند درگاه نمیدند. الان چند نفر نماد دارند به نظرتون ؟ این همه فروشنده داریم بخواهیم درصد بگیریم میشه گفت 30 درصد نماد گرفتند ؟ خیر.

اتحادیه مثل اتحادیه طلا فروش ها یا ... یه چیز محکم باید باشه. اتحادیه قراره کنترل بکنه نه امتیاز بده عزیز اگر به امتیاز باشه نرید دنبالش همین نماد هست کافیه همینم کسی نمیره زیاد.

اتحادیه کارش منع کننده متخلفینه. مثلا اتحادیه اگر یک زمانی خواست قیمت کف تایین کنه برای جلوگیری از خرابی بازار یکی خواست بازار خراب بکنه و قیمت پائین بده شما باطل کنید نمادتون را ضرر میبینه مثلا ؟ اینجا ایرانه مشتریهاش بیشترم میشن چون ارزان میده و بازم همان آش و همان کاسه میشه.

نمیدونم متوجه منظورم شدید یا خیر.

یک مثال کلی دیگه میزنم اگر متوجه نشده باشید اینجا دیگه باید بشید چون الان داریم میبینیم تاپیک هایی از این دست در همین انجمن :

مثلا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدیدا میاد به میزبان سایت های متخلف را اخطار میده و میگه میزبانی نکنید طبیعتا خیلی ها گوش میکنند میشه گفت 90% و میزبانی نمیکنند ، جدیدا دیدید میان تاپیک میزنند حالا این انجمن یا هر انجمنی (من اینجا فکر کنم تازگی ها دیدم یادم نیست) میزبانی هاست 1 گیگ که به ایمیل که میاد به هش گوش نکنه میخوام

نمیدونم اتحادیه در دید شما چی هست ولی در دید من اتحادیه باید یه چیزی مثل وزارت ارشاد - نیروی انتظامی - پلیس فتا باشه. نه وزارت صنعت و معدن.

یا حق
    دوست من یکی از محدودیت هایی که میشه اعمال کرد واسه اشخاص خارج از اتحادیه اینه که با فروم هایی مثل همین وب هاستینگ تالک و غیره افرادی که فقط از طرف اتحادیه معرفی میشوند میتونن سرویس بفروشند ، این یکیش بود ! واسه خیلیا محرومیت از فروش در همچین فرومی یعنی کلی ضرر !!! همین که هرکسی نمیتونه بیاد آفر بده خودش کلی سود و مزیت داره واسه همه !! اون محدودیت ها رو هم میشه به مرور زمان مجوزش رو گرفت ، با یه هماهنگی و اتحاد بین همه دوستان پیشرو میشه یه سرو سامونی به موضوع داد.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    113
    تشکر تشکر شده 
    225
    تشکر شده در
    161 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط serverstar.ir نمایش پست ها
    مگه اتحادیه های دیگر هاستینگ توسط شخص و اشخاص مدیریت میشن ؟ این یک کار دولتی و قانونمند باید باشه این چیز که شما میگید مشخصا به نفع افراد خاص م منافع شخصی تنظیم میشه و هیچ اعتباری نخواهد داشت !
    اکثر اتحادیه ها اول توسط خود مردم تشکیل شده اند و بعدا جنبه 100% قانونی پیدا کرده اند ، وقتی یه مرجع باشه تو اینترنت که همه قبولش داشته باشند ، و خود شما هم بفهمید که این موضوع واسه شما منفعت داره و حقوقتون به وسیله این اتحاد تشکیل شده در نظر گرفته شده ، آیا بازم به نظرتون فایده نداره ؟
    در ضمن بنده هنوز صحبتی از منافع شخصی نکردم ، و هیچ افراد خاصی رو در نظر نگرفتیم ، در پست اول هم عرض کردم فعلا فقط در حد جمع بندی هست این تاپیک ، به قول دوستمون این پروسه حداقل 2 یا 3 ماه من میگم 6 ماه زمان میبره تا به نتیجه برسه !
    ویرایش توسط Hostine : March 5th, 2013 در ساعت 14:32

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

دوست من یکی از محدودیت هایی که میشه اعمال کرد واسه اشخاص خارج از اتحادیه اینه که با فروم هایی مثل همین وب هاستینگ تالک و غیره افرادی که فقط از طرف اتحادیه معرفی میشوند میتونن سرویس بفروشند ، این یکیش بود ! واسه خیلیا محرومیت از فروش در همچین فرومی یعنی کلی ضرر !!! همین که هرکسی نمیتونه بیاد آفر بده خودش کلی سود و مزیت داره واسه همه !! اون محدودیت ها رو هم میشه به مرور زمان مجوزش رو گرفت ، با یه هماهنگی و اتحاد بین همه دوستان پیشرو میشه یه سرو سامونی به موضوع داد.
    همچین میگید یه همچین انجمن هایی که انگار مدیرش شما هستید.

فکر میکنید شما الان به وحید بگید ممنوع بکنه اونم میگه چشم ؟

هیچ میدونید الان تو همین انجمن 80-90 درصد که هستند آنلاین فروشنده هستند ؟ ممنوعیت اعلام بشه چند درصد میشوند ؟ آمار بازدید انجمن شکستنم هیچی بدتر میشه و مدیر هیچ انجمنی موافقت نمیکنه.

به قول سرور استار دولت میتونه قانون بگذاره نه شخص ، دولتم چون قدرت داره رو مردم فعلا برای همین میگم قدرت مهمه.

شما برای این کار که همین حتی انجمن ها را ممنوع کنید یا رفاقت نیاز دارید که طرف شهرت و بازدید انجمنش را بگذاره زیر پا و کمکتون بکنه یا قدرت. که رفاقت باشه به درد نمیخوره.

شما برای شروع همین مشکل اولیه را چگونه میخواهید بدون قدرت حل کنید ؟
    از سال 1385 تا کنون

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)