صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: لینوکس بهتره یا مک؟ به کدومش مهاجرت کنم؟

عضو انجمن ParsWebIT آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    409
    تشکر تشکر شده 
    846
    تشکر شده در
    557 پست

پیش فرض پاسخ : لینوکس بهتره یا مک؟ به کدومش مهاجرت کنم؟

ارزش یک سیستم‌عامل تا اندازهٔ زیادی به تعداد کاربران آن نیز بستگی دارد و نتیجهٔ نهایی بالابودن تعداد کاربران یک سیستم‌عامل، بالارفتن ارزش آن است و افزون بر این، هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد بازخوردها پیرامون باگ‌ها و قابلیت‌های جدید بیشتر خواهد بود.
    فناوری وب پارس
    هاست ویژه وردپرس | هاست حرفه ای | هاست ویژه پرستاشاپ
    ۰۲۱-۲۸۴۲-۱۵۴۵ بهینه سازی شده برای انواع CMS

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    70
    تشکر شده در
    57 پست

سلام اول یاد بگیر برنامه نویسی بعد برم سراغ مک از نظر سرعت خوبه.

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سپند نمایش پست ها
    وقت بخیر
    از نظر شخصی بنده لینوکس بسیار بهتر از ویندوز هست که دلایلشو خدمت شما عرض میکنم
    1. در ويندوز قابليتي وجود دارد که از کل اطلاعات شما يک نسخه براي سازمان امنيتي دولت ايالات متحده امريکا گزارش مي کند و اين از سياست هاي دولت اين کشور است که از ويندور بسيار پشتيباني کرده و تبليغات وسيع در اين زمينه کرده است تا بسياري از مردم به اين سمت سرازير شوند.
    2.لینوکس مشکل ویروس ندارد . نه اینکه نداشته باشد ولی نسبت به ویندوز کمتر هست و احتمال ویروسی شدن کمتر .
    3.چیدمان لینوکس یکپارچه هست ولی ویندوز بعد از نصب چند برنامه و پاک کردنشون نیاز به یکپارچه سازی هست.
    4.در لینوکس هسته سیستم عامل عملکرد جداگانه داره ولی در ویندوز به صورت یکپارچه هست یعنی در ویندوز اگر یک برنامه هنگ کنه کل سیستم عامل هنگ میکنه ولی در لینوکس اینطور نیست.
    5.ویندوز به صورت تجاری عرضه میشه که در ایران به دلیل رعایت نکردن کپی رایت به صورت کرک فروخته میشه و همچنین نرم افزار های اون و اگر روزی این قانون رسمی بشه برای کاربران ویندوز در ایران مشکل ساز خواهد شد ولی لینوکس به صورت کاملا رایگان عرضه میشه.
    6.قابلیت خوندن سیستم فایل ها در لینوکس بیشتر هست.
    7.باگ های لینوکس خیلی کمتر از ویندوز هست و عمر مفید ویندوز حداکثر یک سال هست.
    8.در لینوکس شما میتونید از انواع محیط های گرافیکی استفاده کنید اما در ویندوز فقط با یک محیط طرفید.
    9. لينوکس از تکنولوژي Cluster بندي استفاده مي کنه و قابليت محاسبات فوق پيشرفته و سنگين را داره براي همين هست که در ابر کامپيوتر ها از لينوکس به جاي ويندوز استفاده مي شه.
    در کل در لینوکس ؛ ازادی استفاده ، ازادی توزیع، ازادی مطالعه و برسی ، ازادی استفاده و مهمتر از همه حفظ حریم شخصی رو تجربه میکنید.
    اگر در ایران مثل ما بقی کشور ها ویندوز و نرم افزار های اون کرکی نبودند مردم مجبور میشدند تا از لینوکس استفاده کنن و این پایان کار ویندوز بود.

در پایان این نظر شخصی بنده هست .

میشه منبع حرفتون در گزینه شماره 1 رو ارائه بدید.
    اگر تمامی اطلاعات برای آمریکا آپلود میشد که خب الان کل ترافیک های چندرغاز اینترنت کاربرای خونگی سر هیچی تموم میشد که.
    مثلاً طرف کلاً 5 گیگ ماهانه اینترنت میگیره اگر ویندوز پشت سر هم درحال آپلود اطلاعات ایشون به سرور های آمریکا هستش چرا پس 5 گیگش تو همون روز تموم نمیشه؟
    میدونم به لینوکس علاقه دارید ولی دلیل نمیشه که با تخریب ویندوز بخواین لینوکس رو برتر نشون بدید

درباره سایر گزینه ها هم:
    2.کی گفته لینوکس ویروس نمیگیره؟ اتفاقاً لینوکس ویروس های خیلی بدترم داره ولی چون تعداد کاربراش کمتر از ویندوزه کمتر به چشم آمده.وگرنه مثلاً تو سرور های هاستینگ لینوکس CentOS یا Cloudlinux نصبه مگه نه؟ خب چرا تو اینا آنتی شل نصب میکنن؟ چرا شل ها و ویروس هایی وجود داره که می تونه قشنگ کل سرور لینوکسی رو بپوکونه یا مثلاً یه Backdoor ایجاد کنه یا پشت سر هم ایمیل اسپم بفرسته تا برای شما Abuse بیاد و... پس لینوکس بدون ویروس نیست.
    3.ویندوز نیاز به یکپارچه سازی نداره اگه کاربرای ویندوز تو ایرانم در هر مشکل کوچک به جای حذف صورت مسئله و نصب مجدد ویندوز یاد میگرفتن دنبال راه حل مشکلشون برن الان میدیدن ویندوز هم چقدر میتونه پایدار باشه من خودم 2 ساله ویندوز 10 رو نصب دارم و هنوز که هنوزه از همین ویندوزی که 2 سال پیش نصب کردم هر روز دارم استفاده میکنم و مشکلی پیش بیاد سرچ میکنم راه حلشو پیدا میکنم حلش میکنم و هرگز به فکر نصب مجدد یا به قول شما یکپارچه سازی و... نمیرم.
    4.ساختار هسته لینوکس با ویندوز متفاوته و در بعضی زمینه ها سرعت بیشتری ارائه میده ولی اینم اشتباهه که فکر کنید تو لینوکس کل سیستم هنگ نمیکنه برای من تو Ubuntu بارها و بارها سر هنگ کردن یه برنامه کل سیستم هنگ کرد دلیل نمیشه که چون ساختار متفاوتی داره هیچوقت هنگ نکنه.
    5.اینو مطمئن باش که تو این مملکت تا این حکومت هست هیچ وقت کپی رایت اجرایی نمیشه.
    6.تو ویندوز هم میشه سیستم فایل های لینوکس و مک رو خوند فقط نیاز به نصب ابزار های جداگونه داره.
    7.اینو دیگه خیلی خنده دار گفتید والا من بیشتر تو لینوکس باگ پیدا میکردم تا ویندوز که هر دفعه هم پنجره گزارش باگ برام باز میشد ولی من میزدم بره
    8.حالا نه که اصلاً کاربرای لینوکس به محیط های گرافیکیش اهمیت میدن؟ اکثر کاربرای لینوکس developer ها و hacker ها و technician ها هستن که سالی یه بار یه پس زمینه هم عوض نمیکنن چه برسه به تم و محیط کار و...
    9.منظورتون رو درست متوجه نشدم ولی اگه منظورتون ترکیب محاسبات در چندین کامپیوتر هست طوری که تو سرور ها باعث میشه آپ تایم هرگز پایین نیاد اینو ویندوز هم داره Microsoft Cluster Server ولی اگه منظورتون چیز دیگه ایه من متوجه نشدم.

5. تعداد تشکر ها ازAtrafNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    56
    تشکر تشکر شده 
    245
    تشکر شده در
    165 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط programmer6811 نمایش پست ها
    دوستان دیگه از ویندوز زده شدم !!

میخوام برای برنامه نویسی و ... به لینوکس یا مک کهاجرت کنم

کدومشو پیشنهاد میدین ؟؟

+ توی برنامه نویسی حرفه ای نیستم ، دارم شروع به یادگیری می کنم و اگه کنارش یه نرم افزار قدرتمندی مثل فتوشاپ داشته باشه تا نصب کنی چه بهتر !! +
    سلام. اگر هدف برای تغییر سیستم عامل کمک به برنامه نویسی هست. تقریبا همه زبان های امروزی روی هر دو پلتفرم به خوبی کار میکنند . چیزی که شما باید بدانید نحوه کار با cmd در ویندوز یا معادل آن terminal در لینوکس ... هست.

این کورس کوتاه در سایت کدکدمی را ببنید:
    https://www.codecademy.com/learn/learn-the-command-line
    یک امادگی ذهنی ایجاد کنید و سپس کامل تر کنید.
    با مطالعه از وب ، مانند:
    https://www.codecademy.com/articles/...-line-commands
    بعد از ان بسته به انتخاب زبان برنامه نویسی به دنبال یک package manager مناسب، باید کار با کامندهای ان را یابد بگرید (مثل npm برای node)
    بعد از یادگیری بسته به انتخاب فریم ورک باید محیط کنسولی ان فریم ورک را یابد بگیرید مثلا yii2 , php :
    http://www.yiiframework.com/doc-2.0/...l-console.html

منظور کلی اینکه شما بیشتر باید با کامندلاین آشنا بشید تا تغییر سیستم عامل، در غیر این صورت در توزیع های مختلف لینوکس هم شما یک محیط گرافیکی برای تغییرات و تنظیمات دارید.

7. تعداد تشکر ها از majid1f به دلیل پست مفید

عضو انجمن 2JZ آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    109
    تشکر تشکر شده 
    210
    تشکر شده در
    159 پست

8.حالا نه که اصلاً کاربرای لینوکس به محیط های گرافیکیش اهمیت میدن؟ اکثر کاربرای لینوکس developer ها و hacker ها و technician ها هستن که سالی یه بار یه پس زمینه هم عوض نمیکنن چه برسه به تم و محیط کار و...
    اتفاقا سخت در اشتباهی.

من ۴ سال کاربر لینوکس بودم ، چند ماهی هست از مک استفاده می کنم.
    محیط گرافیکی لینوکس واقعا بی نظیره ، آزادی که برای شخصی سازی داری رو تو هیچ سیستم عامل دیگه ای پیدا نمی کنی.

9. تعداد تشکر ها از 2JZ به دلیل پست مفید

عضو جدید سپند آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    10
    تشکر شده در
    10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط AtrafNet نمایش پست ها
    میشه منبع حرفتون در گزینه شماره 1 رو ارائه بدید.
    اگر تمامی اطلاعات برای آمریکا آپلود میشد که خب الان کل ترافیک های چندرغاز اینترنت کاربرای خونگی سر هیچی تموم میشد که.
    مثلاً طرف کلاً 5 گیگ ماهانه اینترنت میگیره اگر ویندوز پشت سر هم درحال آپلود اطلاعات ایشون به سرور های آمریکا هستش چرا پس 5 گیگش تو همون روز تموم نمیشه؟
    میدونم به لینوکس علاقه دارید ولی دلیل نمیشه که با تخریب ویندوز بخواین لینوکس رو برتر نشون بدید

درباره سایر گزینه ها هم:
    2.کی گفته لینوکس ویروس نمیگیره؟ اتفاقاً لینوکس ویروس های خیلی بدترم داره ولی چون تعداد کاربراش کمتر از ویندوزه کمتر به چشم آمده.وگرنه مثلاً تو سرور های هاستینگ لینوکس CentOS یا Cloudlinux نصبه مگه نه؟ خب چرا تو اینا آنتی شل نصب میکنن؟ چرا شل ها و ویروس هایی وجود داره که می تونه قشنگ کل سرور لینوکسی رو بپوکونه یا مثلاً یه Backdoor ایجاد کنه یا پشت سر هم ایمیل اسپم بفرسته تا برای شما Abuse بیاد و... پس لینوکس بدون ویروس نیست.
    3.ویندوز نیاز به یکپارچه سازی نداره اگه کاربرای ویندوز تو ایرانم در هر مشکل کوچک به جای حذف صورت مسئله و نصب مجدد ویندوز یاد میگرفتن دنبال راه حل مشکلشون برن الان میدیدن ویندوز هم چقدر میتونه پایدار باشه من خودم 2 ساله ویندوز 10 رو نصب دارم و هنوز که هنوزه از همین ویندوزی که 2 سال پیش نصب کردم هر روز دارم استفاده میکنم و مشکلی پیش بیاد سرچ میکنم راه حلشو پیدا میکنم حلش میکنم و هرگز به فکر نصب مجدد یا به قول شما یکپارچه سازی و... نمیرم.
    4.ساختار هسته لینوکس با ویندوز متفاوته و در بعضی زمینه ها سرعت بیشتری ارائه میده ولی اینم اشتباهه که فکر کنید تو لینوکس کل سیستم هنگ نمیکنه برای من تو Ubuntu بارها و بارها سر هنگ کردن یه برنامه کل سیستم هنگ کرد دلیل نمیشه که چون ساختار متفاوتی داره هیچوقت هنگ نکنه.
    5.اینو مطمئن باش که تو این مملکت تا این حکومت هست هیچ وقت کپی رایت اجرایی نمیشه.
    6.تو ویندوز هم میشه سیستم فایل های لینوکس و مک رو خوند فقط نیاز به نصب ابزار های جداگونه داره.
    7.اینو دیگه خیلی خنده دار گفتید والا من بیشتر تو لینوکس باگ پیدا میکردم تا ویندوز که هر دفعه هم پنجره گزارش باگ برام باز میشد ولی من میزدم بره
    9.منظورتون رو درست متوجه نشدم ولی اگه منظورتون ترکیب محاسبات در چندین کامپیوتر هست طوری که تو سرور ها باعث میشه آپ تایم هرگز پایین نیاد اینو ویندوز هم داره Microsoft Cluster Server ولی اگه منظورتون چیز دیگه ایه من متوجه نشدم.
    در مورد منبع برای سوال 1
    https://www.heise.de/tp/features/How...s-3444341.html

اما در مورد نحوه اپلود اطلاعات باید بگم از الگوریتم های فشرده سازی بسیار قوی استفاده میکنند که فایل های گیگابایتی رو به مگ تبدیل میکنند و با توجه به اینکه به صورت مرحله ای ارسال میکنند با کمی سرچ از این نوع عملکرد مطلع میشید.

کمپاني مایکروسافت پس از فاش شدن اين قضيه به جرم فراهم کردن ابزاري جهت سرقت اطلاعات محرمانه مردم متحمل پرداخت جريمه سنگيني نيز شد چرا که شاکيان از کشورهاي خارجي بودند و اکنون هم بيم آن مي رود که اين کمپاني با در اختيار داشتن شيوه هاي فوق تخصصي برنامه نويسي در ورژن هاي جديد خود از اين مسئله سود کلان مي برد. اساساً لينوکس به همين دلايل در مقابل ويندوز ساخته شد که توجه همگان را جلب کند اما در مقابل عادت مردم شکست خورد.

در باره مورد دوم یکبار دیگه بخونید تاپیک من رو عرض کردم که نسبت به ویندوز کمتر ویروسی میشود.

مورد سوم . اگر نیاز به یکپارچه سازی نداشت قابلیت disk defragmenter وجود نداشت.

مورد چهارم اینکه کاربران لینوکس کاملا از این مورد اگاهند و نیاز به تعریف نیست به عنوان مثال شما سیستم عامل های کالی یا بکترک رو نصب کنید متوجه خواهید شد.

مورد پنجم. شاید در کشور ما این مورد نادیده گرفته بشه اما به طور کلی این کار غیر قانونی هست و اگر زمانی این مورد حل شود کاربران به مشکل میخورن.

مورد ششم . بله این قابلیت ها با استفاده از نرم افزار های جانبی امکان پذیر هست اما در لینوکس این امکان پیشفرض وجود دارد.

مورد هفتم رو یه سرچ ساده داخل سایت های xploit-db و یا اشیانه بزنید متوجه میشید که کدام سیستم عامل باگ بیشتری داره.

مورد هشتم اینکه محیط کاربری لینوکس سه بعدی هست و برای برنامه نویسان و ... کار کردن راحت تر و دلپذیر تر هست.

و مورد نهم قدرت پردازش هسته لینوکس با توجه به اسناد موجود بسیار بالا تر از ویندوز هست . لطفا سرچ بزنید متوجه میشید.

در انتها باید بگم قصد تخریب ویندوز رو ندارم . بدیهی است که ویندوز در مواردی از لینوکس بهتر هست ولی در کل مزایای لینوکس بیشتر هست.

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سپند نمایش پست ها
    در مورد منبع برای سوال 1
    https://www.heise.de/tp/features/How...s-3444341.html

اما در مورد نحوه اپلود اطلاعات باید بگم از الگوریتم های فشرده سازی بسیار قوی استفاده میکنند که فایل های گیگابایتی رو به مگ تبدیل میکنند و با توجه به اینکه به صورت مرحله ای ارسال میکنند با کمی سرچ از این نوع عملکرد مطلع میشید.

کمپاني مایکروسافت پس از فاش شدن اين قضيه به جرم فراهم کردن ابزاري جهت سرقت اطلاعات محرمانه مردم متحمل پرداخت جريمه سنگيني نيز شد چرا که شاکيان از کشورهاي خارجي بودند و اکنون هم بيم آن مي رود که اين کمپاني با در اختيار داشتن شيوه هاي فوق تخصصي برنامه نويسي در ورژن هاي جديد خود از اين مسئله سود کلان مي برد. اساساً لينوکس به همين دلايل در مقابل ويندوز ساخته شد که توجه همگان را جلب کند اما در مقابل عادت مردم شکست خورد.

در باره مورد دوم یکبار دیگه بخونید تاپیک من رو عرض کردم که نسبت به ویندوز کمتر ویروسی میشود.

مورد سوم . اگر نیاز به یکپارچه سازی نداشت قابلیت disk defragmenter وجود نداشت.

مورد چهارم اینکه کاربران لینوکس کاملا از این مورد اگاهند و نیاز به تعریف نیست به عنوان مثال شما سیستم عامل های کالی یا بکترک رو نصب کنید متوجه خواهید شد.

مورد پنجم. شاید در کشور ما این مورد نادیده گرفته بشه اما به طور کلی این کار غیر قانونی هست و اگر زمانی این مورد حل شود کاربران به مشکل میخورن.

مورد ششم . بله این قابلیت ها با استفاده از نرم افزار های جانبی امکان پذیر هست اما در لینوکس این امکان پیشفرض وجود دارد.

مورد هفتم رو یه سرچ ساده داخل سایت های xploit-db و یا اشیانه بزنید متوجه میشید که کدام سیستم عامل باگ بیشتری داره.

مورد هشتم اینکه محیط کاربری لینوکس سه بعدی هست و برای برنامه نویسان و ... کار کردن راحت تر و دلپذیر تر هست.

و مورد نهم قدرت پردازش هسته لینوکس با توجه به اسناد موجود بسیار بالا تر از ویندوز هست . لطفا سرچ بزنید متوجه میشید.

در انتها باید بگم قصد تخریب ویندوز رو ندارم . بدیهی است که ویندوز در مواردی از لینوکس بهتر هست ولی در کل مزایای لینوکس بیشتر هست.

در اینکه مایکروسافت، گوگل، اپل و... اطلاعاتی رو برای خودشون ارسال میکنن شکی نیست من منکر این نیستم ولی اینکه میگید کل اطلاعات کاربر برای مایکروسافت ارسال میشه اشتباهه.

ببینید شما همونطور که دم از دونستن قانون کپی رایت میزنید اصولاً باید قوانین Privacy Policy هم بدونید مگه نه؟

هیچ جای ویندوز مایکروسافت، کروم و کروم OS و اندروید گوگل، مک و iOS اپل و.... نیست که اطلاعاتی رو بخوان ولی اطلاع نداده باشن یا حتی گزینه ای برای غیرفعال کردنش نباشه.

این تصویر رو ببینید این بخش پره از آپشن هایی که با حریم شخصی کاربر در ارتباطه و میشه غیرفعالشون کرد ولی خب مثلاً از یه سری امکانات محروم میشید:

مثلاً خود ویندوز گفته اگه از دستیار صوتی کورتانا استفاده کنید اطلاعات مرور وب، استفاده از برنامه ها، جستجو ها و... رو برای ارائه تجربه شخصی سازی شده و منحصر به فردی برای شما به مایکروسافت ارسال میکنه اما قشنگ راحت می تونید کورتانا رو غیرفعال کنید و استفاده نکنید.

یا گوگل در مرورگر کروم گفته که می تونه با استفاده از سرویس های تحت وب خودش سرعت بارگذاری صفحات رو بالا ببره ولی باید آدرس هر صفحه مرور شده به این سرویس ارسال بشه که راحت میشه تو تنظیماتش غیرفعال کرد.

من این حرف شما رو قبول ندارم که کل اطلاعات کاربر اونم بدون اجازه برای جایی ارسال بشه.

چون شما اگه واقعاً یه شخص حرفه ای باشید می دونید که براحتی می تونید کل ترافیک های ویندوز رو Sniff کنید و اگه ترافیک های Send مشکوکی وجود داشت متوجه بشید.

بعدش اینم بدونید که شما اطلاعات کمی در زمینه فشرده سازی دارید چون هیچ الگوریتم فشرده سازی تا به الان وجود نداره که چند گیگ اطلاعات رو که می تونه شامل همه نوع فایل رو بشه به چند مگابایت تبدیل کنه.

بالاترین فشرده سازی رو الگوریتم های UHARC (فایل های uha.) و LZMA و LZMA2 و PPMD (فایل های 7z. و arc. و...) و بعد RAR و GZIP (فایل های gz) و در آخر ZIP دارن.

که شما در بالاترین حالت ممکن فشرده سازی هر یک از این الگوریتم ها هم تست کنید هرگز چندین گیگابایت فایل رو تبدیل به مگابایت نمیکنه.

ناگفته نمونه که هیچ کدوم از این الگوریتم ها رو مایکروسافت طراحی نکرده و تنها الگوریتم فشرده سازی مایکروسافت که داغون ترین فشرده سازی ممکن رو داره و در فایل های نصب خودش مثل DirectX استفاده میکنه الگوریتم Microsoft Cabinet (با فایل های cab.) هستش.

اگر مایکروسافت به این حجم از قدرت فشرده سازی رسیده بود باور کنید الان انقلابی در دنیا ایجاد کرده بود و مثلاً دیگه حجم در اینترنت اصلاً مطرح نبود چون همه چیز مگابایتی بود مثلاً طرف GTA V رو در 10 مگابایت دانلود میکرد!!! باور کنید اگه وجود داشت الان بزرگترین خبر تاریخ قرن بود.

درباره Defragment هم درسته NTFS نسبت به Ext4 لینوکس در مدیریت پراکندگی های هارد ضعیف تره ولی حتماً می دونید از ویندوز 8 به بعد ویندوز خودکار عمل Defragment رو به صورت زمان بندی شده و در پس زمینه انجام میده برای همینه که دیگه در ویندوز 10 مثل زمان های XP خدا بیامرز یه دفعه نمی بینید که یه درایو مثلاً 60 درصد Fragment گرفته باشه بلکه معمولاً خیلی Read و Write داشته باشید می بینید نهایت تا 10 - 15 درصد Fragment ایجاد شده.

بعدش تو عصر جدید که عصر SSD هاست دیگه کلاً در آینده عمل Defragment به خاطره ها می پیونده و الان اکثراً حداقل برای ویندوز خودشون یه SSD کم حجم دارن و سایر اطلاعات رو در HDD ذخیره میکنن.

بعد شما اصلاً می تونی دستگاه مدیاپلیری چیزی پیدا کنی که از فایل سیستم Ext4 لینوکس پشتیبانی کنه مثلاً آیا می تونی یه هارد 2 ترا پر از فیلم با فایل سیستم Ext4 داشته باشی و بزنی به USB تلویزیون ببینی؟

بازم سر حرفی که در اولین پستم در این تاپیک زدم هستم و هرگز یه سیستم عامل رو بهتر از اون یکی نمی دونم و به نظرم هر کدوم در جای خودشون و برای استفاده های خاصی نیازه و نمیشه گفت صرفاً لینوکس بهتر از ویندوزه یا حتی بالعکس.

بعد درباره کپی رایت هم حتی اگه روزی کپی رایت در ایران اجرایی بشه حاضرم لایسنس قانونی ویندوز رو خریداری کنم ولی علیه اش گارد نگیرم بگم نه این چون پولیه میرم لینوکس از دستش راحت شم

تازه کپی رایت بیاد خیلی هم بهتر میشه دیگه همه تو خونه هاشون نسخه های Enterprise هر نرم افزاری رو نصب نمیکنن بلکه کاربر خونگی میفهمه که اگه استفاده زیادی نداره همون Home Edition براش کافیه یا فوقش خیلی حرفه ایه نسخه Pro نه دیگه بره سراغ نسخه های Enterprise و Technician Edition و... که تو بعضی نرم افزار هایی که ما د.ز.د.ی استفاده میکنیم هست.
    ویرایش توسط AtrafNet : February 12th, 2018 در ساعت 11:41

12. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن nikit آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    156
    تشکر تشکر شده 
    472
    تشکر شده در
    253 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 2JZ نمایش پست ها
    اتفاقا سخت در اشتباهی.

من ۴ سال کاربر لینوکس بودم ، چند ماهی هست از مک استفاده می کنم.
    محیط گرافیکی لینوکس واقعا بی نظیره ، آزادی که برای شخصی سازی داری رو تو هیچ سیستم عامل دیگه ای پیدا نمی کنی.
    برای نقص جمله ای هم که گفته شده، اشاره ای به مسابقه زیباترین دسکشات (متاسفانه لینک دقیق مسابقه رو پیدا نکردم)، که فکر نمیکنم همچین کمپینی رو برای ویندوز پیدا کنیم و یا درحد خیلی محدود ...

http://writeweb.me/1391/05/my-gnu-linux-desktop/

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nikit نمایش پست ها
    قربان از شما بعید بود چنین جمله ای.
    این موردی که شما میفرمایید فقط به دلیل عادت داشتن به استفاده بلند مدت از سیستم عامل ویندوز به وجود آمده در حالی که در توزیع های مختلف لینوکس جدا از استفاده های حرفه ای، برای استفاده های روزمره بسیار خوش دست تر از ویندوز می باشد و راحتی استفاده آن قابل قیاس با ویندوز نمیباشد.
    دلیل این جمله نیز قابلیت شخصی سازی فوق العاده بالا و انعطاف پذیر میزکار های آن میباشد که در ویندوز قابل دست یابی نمیباشد.
    چرا بعید بود؟ من حقیقت رو گفتم..من اصلا از ویندوز خوشم نمیاد..اما راحتی کار با ویندوز و برنامه های بسیار بسیار متنوع تر از هم نوع های خودش یه سر و گردن خیلی بالاتر از لینوکس و مک کرده.. مک و لینوکس برای کارهای تخصصی مناسب تره اما ویندوز توش پادشاهی کن!! گرچه میدونم لینوکس و مک متعصبان خودشون رو داره اما واقعیت رو نمیشه انکار کرد..
    شما برو بازار بگو فلان برنامه رو برای مک یا لینوکس میخوام؟چند نفر بهتون بله میگن و کمکتون میکنن؟ حالا برو بگو برای ویندوز میخوام..بقالی سر کوچتونم دارتش!! هیچوقت نمیشه برنامه و نرم افزارهای فراگیر رو انکار کرد!!
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

15. تعداد تشکر ها از delta به دلیل پست مفید

عضو انجمن 2JZ آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    109
    تشکر تشکر شده 
    210
    تشکر شده در
    159 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    چرا بعید بود؟ من حقیقت رو گفتم..من اصلا از ویندوز خوشم نمیاد..اما راحتی کار با ویندوز و برنامه های بسیار بسیار متنوع تر از هم نوع های خودش یه سر و گردن خیلی بالاتر از لینوکس و مک کرده.. مک و لینوکس برای کارهای تخصصی مناسب تره اما ویندوز توش پادشاهی کن!! گرچه میدونم لینوکس و مک متعصبان خودشون رو داره اما واقعیت رو نمیشه انکار کرد..
    شما برو بازار بگو فلان برنامه رو برای مک یا لینوکس میخوام؟چند نفر بهتون بله میگن و کمکتون میکنن؟ حالا برو بگو برای ویندوز میخوام..بقالی سر کوچتونم دارتش!! هیچوقت نمیشه برنامه و نرم افزارهای فراگیر رو انکار کرد!!
    پراید بیشترین استفاده رو تو خاورمیانه داره .. این دلیل میشه بهترین ماشین تو خاورمیانه باشه ؟
    شما برو تو اینترنت ، فروم ، نشست های کاربری بگو من فلان مشکل رو دارم. خیلی بهتر از ویندوز کمکت می کنن.
    شما اشتباه می کنی که میری بقالی سوال ویندوز می پرسی

17. تعداد تشکر ها از 2JZ به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)