نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: هارد ssd رو سرعت و عملکرد سیستم چقدر تاثیر گذار هست؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    40
    تشکر شده در
    21 پست

پیش فرض پاسخ : هارد ssd رو سرعت و عملکرد سیستم چقدر تاثیر گذار هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iranian-portal نمایش پست ها
    من خیلی وقته اینکارو پیاده سازی کردم!

هارد کامپیوتر 1ترابایت وسترن دیجیتال(مشکی) بود.

یک عدد حافظه ssd با ظرفیت 120 خریدم به عنوان فضای ذخیره سازی اصلی (ویندوز و نرم افزارها مهم)

===============

چند نکته برام جالب بود:

اول اینکه میگفتن در این نوع حافظه ها، مثل هاردهای قدیمی که مثلا 1ترابایت 930گیگ بود، دیگه فضای از دست رفته وجود نداره!!!
    در صورتی که حافظه 120گیگی، در واقع برای من 111گیگ بود!

دوم اینکه برخلاف تصور، سرعت تفاوت چشمگیر و شگفت انگیزی پیدا نمیکنه!!! در برخی موارد هنگام کار با بعضی از نرم افزارها، تجربه روان تری خواهید داشت.

اینکه بعضی ها میگن با حافظه ssd ویندوز ظرف سه ثانیه بالا میاد، یا.... حرفی بی اساس و غیر منطقی، به دلیل عدم تجربه و استفاده از این تکنولوژی هست.

این حافظه به تنهایی قرار نیست در سیستم انقلاب برپا کنه!!! میزان حافظه و پهنای باند در دسترس میان پردازنده، رم، عمر یا کارکرد سایر قطعات و.... همه و همه در این زمینه تاثیرگذار هستند

پس اگر قصد خرید دارید، یادتون باشه، فقط بهبود جزئی یا گاها نامحسوس رو تجربه میکنید، شگفتی یا انقلابی در کار نیست!

دوست گرامی، اون سیستمی که شما باهاش فیلم میبینید، فیلم دانلود میکنید، یا اینترنت گردی میکنید، نیازی به حافظه ssd نداره!! شما ار هارد معمولی استفاده کنید کارتون راه میوفته!!
    دقیقا این منطق رو از کجا آوردین که فقط با این سیستم فیلم میبینیم؟؟؟!؟!؟!؟!
    وقتی شما با یه سیستم یه فیلم دانلود میکنی ! دلیل نمیشه که فقط باهاش همن یک کار رو انجام میدی که هاهاهاهاهاهاهاها
    و اینکه اگه تا حالا فایلی به بزرگی 80 گیگ دانلود نکردین لازمه بگم وقتی IDM با 32 session یک فایل 80 گیگی رو دانلود کنه برای اتمام کار روی هارد sata معمولی شما بیش از یک ساعت باید بشینی تا فایل رو تحویل بگیری اما روی nvme زیر 1 دقیقه !!!!

در ضمن این موضوع که هارد شما 120 هست و فقط 111 گیگ میتونین استفاده کنین اینه که کابر ویندوز هستین تقصیر هارد نیست
    لینوکس یا mac استفاده کنین تا از 120 گیگ هارد لذت ببرین

در آخر اضافه میکنم که اگر تغییر چشمگیری احساس نکردین بعد از انتقال به ssd چندین دلیل میتونه داشته باشه از جمله اینکه هر گردی گردو نیست ! هارد ssd چیپ داریم که توانش با هاردهای معمولی برابری میکنه

در مورد لود شدن ویندوز سیستم از لحظه روشن کردن هم بسته نوع Bios شما، از اون لحظه که فعالیت هارد برای لود کردن ویندوز شروع میشه اختلاف بین sata و nvme شگفت آوره !!!
    روی سیستم ما که 6850k هست با 32 گیگ رم با sata حدودا 27 ثانیه تا لود کامل اتمام فعالیت هارد (چراغ هارد خاموش بشه)، روی nvme حدودا 9 ثانیه
    ویرایش توسط pedrammasoumi : October 23rd, 2017 در ساعت 18:58

2. تعداد تشکر ها ازpedrammasoumi به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pedrammasoumi نمایش پست ها
    دقیقا این منطق رو از کجا آوردین که فقط با این سیستم فیلم میبینیم؟؟؟!؟!؟!؟!
    وقتی شما با یه سیستم یه فیلم دانلود میکنی ! دلیل نمیشه که فقط باهاش همن یک کار رو انجام میدی که هاهاهاهاهاهاهاها
    و اینکه اگه تا حالا فایلی به بزرگی 80 گیگ دانلود نکردین لازمه بگم وقتی IDM با 32 session یک فایل 80 گیگی رو دانلود کنه برای اتمام کار روی هارد sata معمولی شما بیش از یک ساعت باید بشینی تا فایل رو تحویل بگیری اما روی nvme زیر 1 دقیقه !!!!

در ضمن این موضوع که هارد شما 120 هست و فقط 111 گیگ میتونین استفاده کنین اینه که کابر ویندوز هستین تقصیر هارد نیست
    لینوکس یا mac استفاده کنین تا از 120 گیگ هارد لذت ببرین

در آخر اضافه میکنم که اگر تغییر چشمگیری احساس نکردین بعد از انتقال به ssd چندین دلیل میتونه داشته باشه از جمله اینکه هر گردی گردو نیست ! هارد ssd چیپ داریم که توانش با هاردهای معمولی برابری میکنه

در مورد لود شدن ویندوز سیستم از لحظه روشن کردن هم بسته نوع Bios شما، از اون لحظه که فعالیت هارد برای لود کردن ویندوز شروع میشه اختلاف بین sata و nvme شگفت آوره !!!
    روی سیستم ما که 6850k هست با 32 گیگ رم با sata حدودا 27 ثانیه تا لود کامل اتمام فعالیت هارد (چراغ هارد خاموش بشه)، روی nvme حدودا 9 ثانیه

شما درست میگی
    موفق و پیروز

4. تعداد تشکر ها ازiranian-portal به دلیل پست مفید

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط iranian-portal نمایش پست ها
    شما درست میگی
    موفق و پیروز
    ولی این دوستمون اتفاقاً همین نکته ای که شما bold هم کردید رو درست میگه.
    من با هارد Seagate Baraduca 1TB وقتی تو IDM یه فایل 8 گیگی رو طی چندین و چند روز () دانلود میکنم حداقل 5 الی 10 دقیقه هم طول میکشید تا IDM تیکه های این فایل 8 گیگ رو بهم بچسبونه که واقعاً رو اعصابه چون یه بار هم از اوج بدشانسی وسط مراحل چسبودن تیکه های IDM برق کوچه مون رفت و IDM هرگز نتونست اون فایلو درست کنه و مجبور به دانلود از اول شدمش

حالا تازه فایل من 8 گیگ بوده و با تنظیم پیش فرض 8 کانکشن که IDM استفاده میکنه اما ایشون میگن فایل 80 گیگی با 32 کانکشن.
    پس اصولاً باید چسبودن 32 تیکه یه فایل 80 گیگی با هارد معمولی حداقل 30 دقیقه در بهترین شرایط طول بکشه حالا من تست نکردم اما مطمئنم برای من چنین شرایطی خیلی بیشتر از 30 دقیقه طول میکشه.

6. تعداد تشکر ها از AtrafNet به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)