سلام
میخواستم به اطلاع دوستان برسونم بنده نزدیک به ۸ ماه هست از تیم هاست دی ال سرور اختصاصی ایران با هارد اس اس دی خرید کردم و در ابتدای خرید فکر می کردم سرور از آسیاتک به بنده میدن و بعد از مدتی متوجه شدم که سرور از شرکت شبکیه شهراد هست که خیلی هم سرعت پورت پایینی داشت. ای کاش مشکل به همینجا ختم میشد. علاوه بر تعهد سرعت پورت ۱۰۰ مگابایت که ۲۰۰ کیلوبایت بر ثانیه از سرور های خارجی و ۲ مگ بر ثانیه از سرور های ایران دانلود میداد٬ مشکل برق شبکه و برق سرور هم امری اجتناب ناپذیر بود. به قول خودشون همینه که هست! این جوابی بود که در مقابل سرعت پایین پورت جناب اعتصامی فر به بنده دادن!!
به طوری که توی این مدت نزدیک به ۳ بار بدون اطلاع برق سرور قطع شد که چون سرور هاسینگ بود دچار مشکل بانک اطلاعاتی شدیم و هر بار هاست دی ال اعلام بی اطلاعی میکرد و هیچ پاسخ صحیحی در این رابطه نداشت و چند بار دیگه هم که مشکل ایجاد شده بود و بدون اطلاع شبکه قطع شده بود٬ جوابشون این بود که یک متن شکایت تنظیم کنید و از شرکت شهراد شکایت کنید و ما بهشون میدیم تا خسارت متعهد شده رو بپردازند!
این در حالی هست که طی هفته اخیر ۲ بار هم مشکل برق در دیتاسنتر پیدا کردن که من دو اطلاعیه آخر را به اطلاع دوستان میرسونم:
متن اطلاعیه دقیقا کپی متن اطلاع داده شده هست (با عنوان عملیات نگه داری!!!!):

با سلام و احترام

به استحضار میرساند مطابق با اعلام شرکت شهراد شبکیه، با توجه به عملیات نگه داری شبکه در راستای ارتقاء سطح کیفی و پایداری شبکه، احتمال قطعی سرورها و پهنای باند به شرح جدول زیر از ساعت 6 الی 8 صبح روز پنجشنبه مورخه 12/4/93 وجود دارد.

پیشاپیش از همکاری صمیمانه و صبر و شکیبایی شما کمال تشکر را داریم

لازم به ذکر است این تغییر محدود به یکی از rackهای شرکت و تعداد مشخصی سرور میباشد

سرورهای مورد نظر: 9-12-13-14-16-17-37-38-41-42-47-49

شماره سرور خود را میتوانید در لیست سفارشات مشاهده بفرمایید

با سپاس فراوان

هاست دی ال

---------------------------------

این هم یک ایمیل دیگر:

---------------------------------
با سلام
به اطلاع میرساند مطابق با اعلام شرکت شهراد شبکیه، به اطلاع میرساند در راستای اجرای یک عملیات نگه داری به دلیل سرویس دوره ای و منظم سازی شبکه برق سایت روز سه شنبه مورخ 17/04/93 از ساعت 4 صبح به مدت 3 ساعت سایت خاموش میگردد.
لازم به توضیح است که این عملیات در کم ترافیک ترین ساعت روز برنامه ریزی شده تا اختلال هرچه کمتری به سایتها وارد شود
با احترام

-------------

واسه من جالب این هست که کلی دیتاسنتر توی ایران هست چرا هاست دی ال با این همه تجربه رفته با این شرکت کار میکنه! ولی بعدا متوجه شدم مدیر شرکت شهراد همان مدیر شرکت آسیاتک هستند و در مکاتبه ای که با یکی از مدیران سابق این شرکت داشتم همیشه مشکل برق در این دیتاسنتر مشکل اساسی بوده....
حال باز هم جالب این هست در مکاتبه دیگری که با هاست دی ال برای قرار دادن سرور در دیتاسنتر آسیاتک به جای شهراد داشتم به بنده گفتن باید ۲ میلیون تومان علی الحساب داخل سیستمشون ودیعه بذارم و پلانی که ماهی ۵۵۰ هزارتومان دارم رو به پلان ماهی ۱ میلیون تومان ارتقا بدم تا این کار را برای بنده انجام دهند! این هم راه حلی بود!!
نظر شما دوستان برای این مشکل چی هست؟